Masaż Uroda

Zmieszana z błotem

-zmieszana-z-blotem

Już starożytni Grecy znając zbawienną moc błota, korzystali z jego dobrodziejstw. Paradoksalnie ma ono działanie oczyszczające. Taka kąpiel oprócz walorów typowo leczniczych ma również działanie relaksujące i odprężające. Szczególnie popularna w Polsce jest kąpiel w borowinie.

Terapia błotna, czyli inaczej peloidoterapia, pochodzi od greckiego słowa pelos oznaczającego błoto. Kąpiele błotne były szczególnie popularne w krajach basenu morza egejskiego, w szczególności w Grecji i Turcji.
Do kąpieli używana jest borowina. Jest to czynny rodzaj torfu, który podgrzany nakłada się na ciało. W skład borowiny wchodzą: kwasy huminowe, garbniki, żywice, woski, białka, cukry oraz aminokwasy.

Po nałożeniu błota na ciało, oddaje ono swoje ciepło, dzięki czemu ciało powoli nagrzewa się. Organizm się poci, co pozwala oczyścić go z toksyn i zlikwidować złogi tłuszczowe. Ciepło działa nie tylko na zewnątrz, pomaga również w schorzeniach organów wewnętrznych. Borowina działa antycellulitowo oraz wspomaga odchudzanie. Wygładza, ujędrnia oraz ściąga skórę. Dzięki przegrzaniu przyspieszona zostaje przemiana materii. Rozgrzane ciało wchłania dobroczynne składniki borowiny. Torf ma również właściwości przeciwbólowe.

Zabieg można odbywać na wiele sposobów. Wykonywany on jest w większości uzdrowisk w Polsce. Jak również w salonach kosmetycznych i SPA. Zaleca się powtarzać zabiegi, aby uzyskać pożądany efekt.
Jednak nie wszyscy mogą poddać się kąpielom błotnym. Osoby z gruźlicą, chorobami nowotworami, wadami serca, nadciśnieniem, cukrzycą, miażdżycą, nadczynnością tarczycy oraz zakrzepowym zapaleniem żył nie powinny odbywać kąpieli błotnych. Kobiety w ciąży również nie mogą odbywać tego typu zabiegów. Również osobom cierpiącym na choroby układu pokarmowego i oddechowego oraz choroby wrzodowe taki zabieg jest niewskazany. Czynne stany zapalne skóry w ogóle wykluczają z przeprowadzania kąpieli błotnych. Koszt to ok 15-30 zł.

Za niewielką kwotę możemy się zrelaksować a do tego zadbać o nasze zdrowie. Nic lepiej nie działa na nasze piękno jak natura, a skutki odczuwamy od razu.

B.M

Komentarze (10)

pati25

12 lat temu

Fajnie by było poddać się takiemu zabiegowi,,który ma właściwości poprawiające stan naszej skóry.I już za niewielką kwotę możemy spróbować tego cudu

jkokosza

13 lat temu

Skoro tak niedrogi zabieg jest fantastyczny , to może w te wakacje skuszę się.Warto spróbować, troszkę się zrelaksować.

danatwa

13 lat temu

Niedrogi jest taki zabieg. Ja będąc nad Morzem Martwym wspominam kąpiel i okład z ich minerałami – świetny – polecam.

Emilly27k

13 lat temu

Coś w tym jest ,że kąpiele i masaże błotne pomagają .Relaksuje się całe ciało przy zastosowaniu i nałożeniu takiego masażu.To dobrze,że masaże są zdrowe i można je nakładać sobie nie tylko jeden raz. Nie mam nic przeciwko takim masażom.Jestem za. Nie ma jak zdrowe masaże i zdrowe zabiegi błotne.Polecam.

Barbara48

13 lat temu

Tak tanio! Ja płaciłam tylko 18 zł, więc tak średnio, ale naprawdę warto. Czułam się po tym rewelacyjnie:) Poza tym nie zaszkodzi spróbować czegoś nowego, teraz mi się marzy kąpiel czekoladowa:)

Annastazja

13 lat temu

Taki niedrogi? Aż szkoda nie spróbować! Jak sprawdzę działanie to się z wami podzielę wrażeniami:)

Zostaw komentarz