zmiany-obyczajowe-seksturystyka-polakow

Zjawisko seksturystyki jest coraz bardziej popularne, szczególnie wśród kobiet. Podróżujemy do egzotycznych miejsc w poszukiwaniu wielu wrażeń, także tych erotycznych.

Seksualna turystyka

Egzotyczne kraje, piękne plaże i lazurowa woda to elementy krajobrazu sprzyjające waakcyjnym romansom. Już w dawnych dziejach poszukiwano takich miejsc, będących idealną scenerią seksualnych uniesień. Badania dowodzą, że coraz więcej Polaków udaje się na urlop za granicę w poszukiwaniu romantycznych przygód.

Seksturystyka – egzotyczna przygoda

Polki szukają w krajach egzotycznych nowych doznań i przygód. Brak mężczyzny czy niezadowolenie z życia seksualnego prowadzą do ucieczki od szarej codzienności. Wakacje nad oceanem czy w innym ciekawym miejscu to wspaniały czas na romans. Kobiety wyjeżdżają także w poszukiwaniu męża. Egzotyczna uroda jest niezwykle atrakcyjna, więc turystki chętnie nawiązują nowe znajomości, niezależnie czy są singielkami czy mężatkami. Bariera językowa często jest w takich przypadkach zupełnie nieistotna. Kobiety szczególnie w krajach arabskich mają zakaz kontaktów seksualnych przed ślubem. Tym chętniej panowie oddają się znajomościom seksualnym z przyjezdnymi.

Odległy raj

Seksturyści najchętniej wybierają Tajlandię. W biedniejszych miastach z łatwością znaleźć hotele oblegane przez prostytutki. Tajki same chętnie podrywają męźczyzn, więc ten kraj jest istnym rajem dla spragnionych seksualnych wrażeń. Panowie często podróżują także do Brazylii, na Dominikanę oraz Kubę. Panie chętnie wyjeżdżają do Egiptu i Tunezji. Oferta biur podróży zachęca do takich wojaży ze względu na niskie ceny. Nieco bogatsze kobiety wybierają afrykańskie klimaty.

Obozowe romanse

Z możliwości romansów korzystają też nastolatki wyjeżdżające na letnie obozy i kolonie za granicę. Brak kontroli rodziców i możliwość integracji z turystami zachęcają do tego typu przeżyć. Często młode dziewczyny tracą dziewictwo właśnie podczas wakacji, z nowo poznanymi obcokrajowcami.

Mentalność Polaków się zmienia. Obyczajowe konwenanse stają się wspomnieniem. Widok różnych kulturowo par w zagranicznych kurortach nie dziwi już nikogo. Przygód miłosnych coraz chętniej szukamy na słonecznych wyspach, podczas letnich podróży.

Katarzyna Antos