ziola-na-skolatane-nerwy

Stres stał się nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. To przykre, ale nawet zdając sobie z tego sprawę, często nie możemy zwolnić, by nie zostać w tyle i przysłowiowo utrzymać się w siodle. Czy jesteśmy więc skazani na leki uspokajające?

W przypadku stwierdzonej nerwicy czy depresji konieczny jest nadzór lekarza, który zaleci terapię dobraną indywidualnie do pacjenta. Wbrew jednak pozorom prawdziwe choroby na tle nerwowym nie dotykają nas zbyt często. Za przeciągającym się stanem przygnębienia, szybkim wpadaniem w gniew lub płacz stoi zwykle stres.

Metod walki ze stresem jest wiele, z czego najlepiej sprawdza się relaks na łonie natury oraz wszelkie formy rekreacji. Czasem jednak w chwilach szczególnego napięcia potrzebne nam są doraźne metody. Zazwyczaj sięgamy po leki, zapominając, że nawet te najsłabsze preparaty, oparte na chemii, mogą negatywnie wpływać na organizm. Dlatego nawet lekarze medycyny konwencjonalnej coraz częściej zalecają, by – zanim sięgniemy po środki farmakologiczne – spróbować wpierw preparatów ziołowych.

A. Złotkowska