zioła

Stres, brak ćwiczeń czy odprężenia, zła dieta i problemy seksualne, potrafią zakłócić naturalne procesy w organizmie kobiety. Spróbuj więc przywrócić mu balans pijąc naturalne zioła znane od wieków.

W harmonii z organizmem

Naturalne, biologiczne funkcje i rytmy, które charakteryzują organizm kobiety i odpowiadają za comiesięczne krwawienia menstruacyjne, płodność, możliwość zajścia w ciążę oraz urodzenie dziecka, dysharmonizują się z czasem, a nawet zanikają. Może to osłabić równowagę hormonalną, obniżyć odporność organizmu, wpływać na cyrkulację systemu rozrodczego, zwiększyć napięcia, a przez to przyczynić się do powstawania problemów natury ginekologicznej.

Z duchem czasu

W dzisiejszych czasach wiele kobiet świadomie zdobywa wiedzę na temat swojego ciała i zachodzących w nim procesów, a przez zastosowanie zdrowej diety i dostosowanego do wieku aktywnego trybu życia potrafi zapobiec wielu chorobom. Ważne jest również zwrócenie się ku sobie samej przez obserwację swojego ciała, która potrafi informować nas o różnych dolegliwościach. Ciało często wysyła informacje o czyhających zagrożeniach, których nie należy bagatelizować.

Zioła na różne dolegliwości

Kobiety od dawna używały ziół w celu przywrócenia balansu hormonalnego, wspomagały układ rozrodczy, były pomocne w leczeniu niepłodności u kobiet. Ziołami leczono również niepłodność mężczyzn. Picie herbatki z ziela skrzypu polnego pomaga w przypadkach bolesnych menstruacji. Istnieje wiele ziół, które pomagają w walce z napięciem (np. rumianek), w łagodzeniu bólu, oraz te, które balansują hormony żeńskie (np. melisa lekarska). Zioła są środkami odżywczymi, które wzmacniają tkanki, z których jest zbudowany system rozrodczy kobiety, utrzymują je w dobrej formie i pomagają, aby funkcjonowały wydajnie i prawidłowo (np. wybrane odmiany koniczyny, szałwii). Niektóre z ziół zawierają saponiny, które przypominają hormony naturalnie występujące w ludzkim organizmie i dlatego są pomocne przy problemach ginekologicznych. Zdrowe odżywianie, prowadzenie zdrowego trybu życia oraz zażywanie ziół na co dzień pozwoli nam uniknąć większości chorób, na które cierpią kobiety we współczesnym świecie.

Mira Starobrzańska