zadbaj-o-dlonie-kolana-i-lokcie

Czy Ty również nie jesteś zadowolona ze stanu swoich dłoni, łokci i kolan? Ciągle słyszysz o całym mnóstwie drogich prestiżowych zabiegów i operacji poprawiających wygląd tych miejsc? Zanim się na nie zdecydujesz spróbuj poratować swoja skórę innymi, naturalnymi sposobami.

Na początek spróbuj zmodyfikować swoje codzienne rytuały, w których biorą udział nasze dłonie, łokcie i kolana, aby efekt był taki sam, jak po niektórych niedostępnych dla wielu z nas zabiegach.

Dieta ma znaczenie

Należałoby również pamiętać o odpowiedniej diecie: więcej owoców i warzyw! Odpowiednio odżywiony organizm pozbawiony toksyn jest w stanie znacznie szybciej i efektywniej odnawiać komórki całego ciała. Przez regenerację przywraca suchy bądź zrogowaciały naskórek do pierwotnego wzorca – gładkiej i delikatnej skóry niczym u kilkuletniego dziecka. Ostatnio zaczęto także mówić o zbawiennym wpływie oleju lnianego na stan skóry. Oprócz swego leczniczego działania na częste krwotoki z nosa spowodowane zaburzeniami krzepliwości, jest też pomocny w problemach z suchą skórą, pękającymi naczynkami, zrogowaceniami czy naroślami skórnymi. Dobrze byłoby abyś wprowadziła olej lniany do swojej codziennej diety.

Co szkodzi naszej skórze?

Aby uzyskać piękne i estetyczne dłonie, kolana oraz łokcie należy poświęcić więcej czasu swojej skórze i cierpliwie poczekać na efekt. Warto też zastanowić się nad codziennymi czynnościami, które mogą szkodzić naszej skórze. Zadajmy sobie więc parę pytań: Czy aby nie za często przebywamy na słońcu, które wysusza naszą skórę? Czy nie powinnam bardziej niż dotychczas unikać kontaktu moich dłoni z chemikaliami i zacząć używać rękawiczek w pracach domowych? Czy piję odpowiednią ilość wody i odpowiednio często biorę prysznic lub robię chłodne i wilgotne okłady w miejscach na skórze najbardziej narażonych na wysuszenie i rogowacenie?

Luksus w domowym zaciszu

Gwiazdy małego i dużego ekranu, kobiety biznesu, a nawet milionerki oszczędzają na drogich zabiegach w prestiżowych salonach kosmetycznych. Z ich punktu widzenia nie jest to wcale głupie. Otóż okazuje się, że luksus możemy stworzyć sobie same w domowym zaciszu i codziennych warunkach. Odpowiednią pielęgnację naszym dłoniom, łokciom i kolanom zapewnić mogą najzwyklejsze produkty spożywcze oraz kosmetyczne. Należą do nich woda, ziemniaki, żółtko jajka, siemię lniane, oliwa, miód, skórka z warzyw czy owoców oraz najtańsze kremy. Wydawałoby się – odpadki. A jednak spełniają kluczową rolę w pielęgnacji miejsc narażonych na postępujące z wiekiem zmarszczki i zgrubienia.

Nie łudźmy się że odmieni nas pojedynczy, drogi zabieg w salonie kosmetycznym. Skóra, której całkowita wymiana komórek następuje średnio co 120 dni potrzebuje regularnej i co najmniej 4-miesięcznej kuracji, a przede wszystkim zmiany codziennych złych nawyków. Gdyby jeszcze dołożyć do tego odrobinę cierpliwości i inicjatywy z pewnością wkrótce zauważymy pozytywne efekty.

ALNG