zabiegi-ktore-cie-odmlodza-i

Dzisiejsza medycyna estetyczna oraz kosmetyka dysponuje w swej ofercie zabiegami, na które nietrudno się skusić. Coraz tańsze, coraz bezpieczniejsze, coraz prostsze i bardziej urozmaicone zabiegi odmładzające, przywracają nam to, co utraciłyśmy z biegiem lat. Warto więc zapoznać się z przodującymi zabiegami, których dostępność i efekt końcowy zadowalają coraz więcej Polek.

Thermage – trwały lifting z pomocą fal radiowych

Zabieg ten pozwala na zwiększenie gęstości i jędrności skóry, wygładza ją i wzmacnia. Pozwoli także pozbyć się cellulitu i uzyskać efekt trwałego liftingu bez interwencji noża chirurgicznego. Ta innowacyjna metoda może być stosowana w różnych miejscach, począwszy od brzucha, ud i pośladków, poprzez łydki i przedramiona, a kończąc na skórze twarzy i delikatnej skórze powiek. Całość zabiegu trwa bardzo krótko i jest bezbolesna.

Tajemnica Thermage opiera się na działaniu fal radiowych, które „podgrzewając” włókna kolagenowe znajdujące się w skórze, zwiększają ich liczbę oraz objętość, prowadząc je do takiego stanu, jaki zapamiętały z lat młodości. Dodatkowo regularność w stosowaniu zabiegu, stale poprawia stan włókien, usuwając ubytki i cellulit, czyniąc skórę coraz bardziej jędrną i zdrową. Efekt jest więc długotrwały i jak najbardziej naturalny, ponieważ bodźcowana skóra samodzielnie rozpoczyna przebudowę swojej struktury.

Kwas hialuronowy, czyli odpowiednio nawilżona i gładka skóra

Kwas hialuronowy jest substancją wiążącą wodę w naskórku. W dermatologii kosmetycznej dostępny jest szereg zabiegów opartych właśnie na kwasie hialuronowym. Zarówno w medycynie jak i kosmetologii, kwas ten jest niezwykle cenną substancją. W młodej skórze jest go pod dostatkiem, natomiast z wiekiem jego produkcja w naskórku zaczyna maleć i wówczas pojawiają się coraz głębsze zmarszczki, a profil twarzy traci swój dawny kształt.

W Polsce dostępne są nie tylko implanty na bazie kwasu hialuronowego ,ale również zastrzyki stanowiące łatwą i szybką metodę wyglądu skóry. Z resztą nie tylko o wygląd tu chodzi, gdyż odpowiednio nawilżona cera jest także zdrowsza i silniejsza. Główne zastosowanie kwasu hialuronowego skupia się na twarzy i wargach, jednakże używany jest także w innych miejscach na ciele. Warto dodać, że kwas ten nie jest traktowany w organizmie jako ciało obce, więc nie grożą nam takie skutki uboczne jak uczulenie czy opuchlizna. Jako substancja pochodzenia naturalnego kwas hialuronowy jest w pełni akceptowany przez skórę.

Lipoza iniekcyjna – koniec z tkanką tłuszczową

Choć nazwa ta może brzmieć skomplikowanie, to zabieg lipozy iniekcyjnej jest stosunkowo prosty i bezpieczny. Wszystko opiera się na zastrzykach z substancji pochodzenia roślinnego, która po znalezieniu się pod skórą doprowadza do szeregu reakcji chemicznych, w wyniku których nadmiar tkanki tłuszczowej „rozpuszcza się”. Lekiem, z którego robi się zastrzyki jest najczęściej Lipostabil zawierający Fosfadytylocholinę pochodzącą z soi. Substancja ta powoduje rozkład tłuszczy złożonych na proste, a następnie ich naturalne metaboliczne usunięcie z organizmu.

Polecana ilość zabiegów ogranicza się do kilku powtarzanych regularnie co 8 tygodni, choć jest to zależne od ilości tkanki tłuszczowej, której chcemy się pozbyć. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu – 2 cm tkanki tłuszczowej mniej. Co najważniejsze, zabiegowi można poddać różne miejsca na ciele m. in. podbródek, brzuch, pośladki, biodra, uda, podbrzusze, boki, plecy oraz kolana. Lipoza iniekcyjna to zabieg niechirurgiczny, bezpieczny i efektywny dla każdej z nas, niezależnie od rodzaju otyłości i stopnia nadwagi.

ALNG