Nowa Ja Zabiegi estetyczne

Zabiegi, które Cię odmłodzą I

zabiegi-ktore-cie-odmlodza-i

Dzisiejsza medycyna estetyczna oraz kosmetyka dysponuje w swej ofercie zabiegami, na które nietrudno się skusić. Coraz tańsze, coraz bezpieczniejsze, coraz prostsze i bardziej urozmaicone zabiegi odmładzające, przywracają nam to, co utraciłyśmy z biegiem lat. Warto więc zapoznać się z przodującymi zabiegami, których dostępność i efekt końcowy zadowalają coraz więcej Polek.

Thermage – trwały lifting z pomocą fal radiowych

Zabieg ten pozwala na zwiększenie gęstości i jędrności skóry, wygładza ją i wzmacnia. Pozwoli także pozbyć się cellulitu i uzyskać efekt trwałego liftingu bez interwencji noża chirurgicznego. Ta innowacyjna metoda może być stosowana w różnych miejscach, począwszy od brzucha, ud i pośladków, poprzez łydki i przedramiona, a kończąc na skórze twarzy i delikatnej skórze powiek. Całość zabiegu trwa bardzo krótko i jest bezbolesna.

Tajemnica Thermage opiera się na działaniu fal radiowych, które „podgrzewając” włókna kolagenowe znajdujące się w skórze, zwiększają ich liczbę oraz objętość, prowadząc je do takiego stanu, jaki zapamiętały z lat młodości. Dodatkowo regularność w stosowaniu zabiegu, stale poprawia stan włókien, usuwając ubytki i cellulit, czyniąc skórę coraz bardziej jędrną i zdrową. Efekt jest więc długotrwały i jak najbardziej naturalny, ponieważ bodźcowana skóra samodzielnie rozpoczyna przebudowę swojej struktury.

Kwas hialuronowy, czyli odpowiednio nawilżona i gładka skóra

Kwas hialuronowy jest substancją wiążącą wodę w naskórku. W dermatologii kosmetycznej dostępny jest szereg zabiegów opartych właśnie na kwasie hialuronowym. Zarówno w medycynie jak i kosmetologii, kwas ten jest niezwykle cenną substancją. W młodej skórze jest go pod dostatkiem, natomiast z wiekiem jego produkcja w naskórku zaczyna maleć i wówczas pojawiają się coraz głębsze zmarszczki, a profil twarzy traci swój dawny kształt.

W Polsce dostępne są nie tylko implanty na bazie kwasu hialuronowego ,ale również zastrzyki stanowiące łatwą i szybką metodę wyglądu skóry. Z resztą nie tylko o wygląd tu chodzi, gdyż odpowiednio nawilżona cera jest także zdrowsza i silniejsza. Główne zastosowanie kwasu hialuronowego skupia się na twarzy i wargach, jednakże używany jest także w innych miejscach na ciele. Warto dodać, że kwas ten nie jest traktowany w organizmie jako ciało obce, więc nie grożą nam takie skutki uboczne jak uczulenie czy opuchlizna. Jako substancja pochodzenia naturalnego kwas hialuronowy jest w pełni akceptowany przez skórę.

Lipoza iniekcyjna – koniec z tkanką tłuszczową

Choć nazwa ta może brzmieć skomplikowanie, to zabieg lipozy iniekcyjnej jest stosunkowo prosty i bezpieczny. Wszystko opiera się na zastrzykach z substancji pochodzenia roślinnego, która po znalezieniu się pod skórą doprowadza do szeregu reakcji chemicznych, w wyniku których nadmiar tkanki tłuszczowej „rozpuszcza się”. Lekiem, z którego robi się zastrzyki jest najczęściej Lipostabil zawierający Fosfadytylocholinę pochodzącą z soi. Substancja ta powoduje rozkład tłuszczy złożonych na proste, a następnie ich naturalne metaboliczne usunięcie z organizmu.

Polecana ilość zabiegów ogranicza się do kilku powtarzanych regularnie co 8 tygodni, choć jest to zależne od ilości tkanki tłuszczowej, której chcemy się pozbyć. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu – 2 cm tkanki tłuszczowej mniej. Co najważniejsze, zabiegowi można poddać różne miejsca na ciele m. in. podbródek, brzuch, pośladki, biodra, uda, podbrzusze, boki, plecy oraz kolana. Lipoza iniekcyjna to zabieg niechirurgiczny, bezpieczny i efektywny dla każdej z nas, niezależnie od rodzaju otyłości i stopnia nadwagi.

ALNG

Komentarze (3)

pati25

11 lat temu

Naturalne sposoby są najlepsze.Aby tylko przynosiły oczekiwany efekt.Można to osiągnąć przy systematycznym stosowaniu .Potrzeba też wiele cierpliwości

drobina

12 lat temu

Wiele osób korzysta z odmładzających zabiegów medycznych – wszystko jest dla ludzi, ale ja wolę naturalne sposoby.
Podobnie jak Pati25, też nie zdecydowałabym się na takie zabiegi. Uważam, że np. taki lifting z pomocą fal radiowych nie pozostaje bez wpływu na organizm. Walkę z cellulitem, którego na szczęście nie mam, prowadzę profilaktycznie pod prysznicem – na przemian zimnym i gorącym. Nadmiar tkanki tłuszczowej „rozpuszczam” na rowerze lub w siłowni.

pati25

12 lat temu

W gabinetach kosmeycznych dostępne są różnego rodzaju zabiegi odmładzające.Jednak czy byśmy chcieli w ten sposób się odmładzać.Ja nie.Miałabym obawy przed takimi zabiegami

Zostaw komentarz