Styl życia

Wyjazdy integracyjne – najczęściej spotykane problemy

Szczęśliwi ci, którzy nie mają wyjazdów integracyjnych i nikt nie pozbawia ich wolnego czasu. Ci, którym firmy fundują takie niespodzianki, często borykają się z wieloma trudnościami. Jak naprawdę wyglądają wyjazdy integracyjne

Szczęśliwi ci, którzy nie mają wyjazdów integracyjnych i nikt nie pozbawia ich wolnego czasu. Ci, którym firmy fundują takie niespodzianki, często borykają się z wieloma trudnościami. Jak naprawdę wyglądają wyjazdy integracyjne?

Strata wolnego czasu

Wyjazdy integracyjne to przede wszystkim strata wolnego czasu. Mogłabyś spotkać się z przyjaciółką, umówić na romantyczną randkę z nowo poznanym przystojniakiem, pójść na siłownię, a tymczasem musisz spędzać wolny czas z ludźmi, których nie zawsze lubisz. Tak naprawdę masz ich dość na co dzień, bo spędzasz z nimi co najmniej 40 godzin w tygodniu, więcej niż ze swoją rodziną. Chciałabyś od nich odetchnąć, zrobić coś dla siebie, ale firma uszczęśliwia cię wyjazdem integracyjnym.

Co zrobić z psem?

Jeśli mieszkasz sama i masz psa, kota lub papugi, to pojawia się problem, co zrobić ze zwierzakami na czas twojego wyjazdu? Niestety, np. firmy farmaceutyczne często organizują szkolenia i imprezy integracyjne z dala od twojego miejsca zamieszkania. W rezultacie musisz znaleźć opiekę do zwierząt na kilka dni.

Kto zajmie się dziećmi?

Jeśli masz małe dziecko i w twojej firmie często organizuje się wyjazdy integracyjne, przeżywasz prawdziwe piekło. Nie chcesz rozstawać się z maluchem, cały czas stresujesz się rozłąką. Zamiast solidnie się wyspać i odpocząć, musisz siedzieć na suto zakrapianych imprezach, które trwają do późnych godzin, bo przecież nie wypada inaczej.

Uważaj na każde słowo

Przebywanie przez cały dzień z ludźmi z pracy jest ogromnie frustrującym przeżyciem. Musisz ważyć każde słowo, bo nigdy nie wiesz, czy ktoś nie doniesie szefowi tego czy owego. Trudno jest się non stop kontrolować. Alkohol, który tak wiele osób chwali na takich imprezach, tylko niepotrzebnie rozwiązuje język i generuje problemy, dlatego warto na niego uważać.

Nikt nie płaci ci za nadgodziny

Dla wielu osób wyjazd integracyjny jest jedynie przykrym obowiązkiem. Tymczasem nikt nie płaci ci za nadgodziny, choć sprawom związanym z pracą poświęcasz swój wolny czas.

Rozrywki, które ci nie pasują

Nie każdy lubi zwiedzać jaskinię, niektórzy mają klaustrofobię. Nie wszyscy lubią kino i określony gatunek filmu. Czujesz, że mogłabyś lepiej wykorzystać ten czas, gdybyś nie musiała go spędzać na wyjeździe integracyjnym.

Jedzenie, którego nie lubisz

Na wyjazdach integracyjnych najgorzej mają wegetarianie oraz osoby starające się jeść zdrowo. Tam nie uświadczysz potraw wolnych od mięsa, glutaminianu sodu i smażenia. To jest bardzo problematyczne, gdy masz specyficzne wymagania żywieniowe.

Dodaj komentarz