wygrajmy-zdrowie

Fundacja Wygrajmy Zdrowie im. prof. Grzegorza Madeja od 2004 roku działa z powodzeniem na rzecz profilaktyki antynowotworowej oraz wsparcia pacjentów i ich rodzin w walce z chorobą. Naszą misją jest promocja profilaktyki raka prostaty, jądra, nerki i pęcherza moczowego oraz zdrowego trybu życia. Działamy na rzecz zwiększenia świadomości polskiego społeczeństwa dotyczącej zagrożeń oraz czynników ryzyka raka oraz konieczności odbywania badań profilaktycznych.

Chcemy wychodzić naprzeciw potrzebom pacjentów – słuchać ich, aby wspierać tak jak tego oczekują. Nasza Fundacja jest dziełem ludzi dla ludzi.

W Polsce problem zachorowań na nowotwory urologiczne jest znaczny. Przykładowo rak prostaty zajmuje w populacji męskiej 3 miejsce wśród przyczyn zgonów na choroby nowotworowe.

Mikroskopowe elementy tego nowotworu spotyka się już w wieku około 50 lat u prawie 30% mężczyzn i aż u 80% mężczyzn w wieku lat 80. Guz ten rozwija się stosunkowo powoli, niekiedy bezobjawowo, początkowo objawy mogą sugerować łagodny rozrost prostaty.

Dlatego tak ważne jest wykrycie go w fazie, w której można leczyć go radykalnie i skutecznie. U znacznego odsetkach pacjentów, zwłaszcza chorych na nowotwór o niskim stopniu zaawansowania, choroba przebiega bezobjawowo.

Dlatego tak ważna jest profilaktyka, gdyż zmiany nowotworowe wcześnie wykryte dają największe szanse na całkowite wyleczenie! Dbajmy o siebie i naszych bliskich – zachęcajmy ich do badań profilaktycznych i zmiany stylu życia na bardziej zdrowy. Tak nie wiele może uratować życie!

Fundacja Wygrajmy Zdrowie