Moda

Wygodne buty na wiosnę, które możesz założyć także do pracy

Wygodne buty na wiosnę

Coraz bardziej odchodzimy od niewygodnych, aczkolwiek efektownych butów. Dziś wiele z nas  ma w szafie szpilki, ale praktycznie w ogóle ich nie używa. Dziś nikogo już nie dziwi, że sięgamy po wygodne buty na wiosnę i garnitur, po czym wychodzimy do pracy biurowej. Kiedyś nie wypadało pojawić się w firmie w innych butach niż szpilki. Te jednak przez wiele z nas są postrzegane jako przedmiot tortur. Nie są też zbyt zdrowe dla naszego kręgosłupa.

Wygodne buty na wiosnę. Mokasyny

Mokasyny to buty, które zostały zaczerpnięte z męskiej garderoby. Niektóre wyglądają dość kobieco za sprawą koloru czy dodatków w postaci sprzączek, tudzież perełek. Mokasyny mają tę zaletę, iż posiadają płaską podeszwę i można w nich wygodnie się przemieszczać. Jednocześnie prezentują się na tyle elegancko, że nawet w firmie, gdzie obowiązuje dress code, doskonale zdają egzamin. Można śmiało łączyć mokasyny z damskim garniturem, spódnicą czy sukienką.

Balerinki, czyli najwygodniejsze buty świata

Mokasyny z reguły mają grubszą podeszwę niż balerinki, choć w obu przypadkach mamy do czynienia z wygodnymi i płaskimi butami. Niektóre kobiety najlepiej czują się w balerinkach. Wynika to z faktu, iż te buty często są miękkie i elastyczne, przez co poruszanie się w nich przebiega niezwykle komfortowo. Dobrze wybrane balerinki są praktycznie niewyczuwalne na stopie. Można odnieść wrażenie, że chodzimy boso po ulicy. Jeśli masz bardzo delikatną stopę, postaw na baleriny z zamszu, ponieważ ten materiał doskonale dopasowuje się do naszej stopy.

Loafersy, czyli wygodne buty

Pod określeniem loafersy kryje się wsuwane obuwie, które może być zarówno płaskie niczym balerinki, jak i na lekkim obcasie. Niektórzy twierdzą, że skórzane loafersy wyglądają babcinie, jednak wszystko zależy od odcienia i konkretnego modelu. Jeśli chcesz dodać sobie modowego sznytu, postaw na modne w tym sezonie pastele. Liliowe czy błękitne loafersy z pewnością nie skojarzą się z babciną szafą. W tej raczej dominują brązowe, beżowe czy czarne buty. Niektóre loafersy mają bardziej sportowy charakter i przez to prezentują się dość nowocześnie.

Wygodne buty do biura. Sneakersy pasują do garnituru

Kiedyś założenie obuwia sportowego do biura stanowiło faux pas. Dziś nikogo to nie dziwi. Sneakersy są niezwykle wygodne, nie obciążają naszego kręgosłupa tak jak szpilki. Pozwalają też szybko się przemieszczać po biurowych korytarzach. Sneakersy doskonale pasują do damskiego garnituru, nadają mu nieco bardziej codziennego wyglądu.  Jednak wciąż prezentujemy się na tyle elegancko, by móc pracować z klientem. Poza tym stopy zazwyczaj mamy schowane pod biurkiem, więc najważniejszy jest nasz biurowy ubiór.

Dodaj komentarz