pielęgnacja włosów
Fotografia dostarczona przez partnera

Pielęgnacja włosów to ważny element dbania o urodę zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Dobór właściwych produktów do pielęgnacji to warunek tego, aby Twoje włosy stały się Twoją wizytówką i ozdobą. Bez względu na to, czy masz delikatne, kręcone, farbowane, czy też przetłuszczające się kosmyki potrzebne będą Ci produkty dobrze dopasowane do ich potrzeb. Szampony do mycia włosów, odżywki do codziennej pielęgnacji powinny nie tylko dobrze oczyszczać, ale też pielęgnować pasma. 

Świadoma pielęgnacja włosów kluczem do pięknej fryzury – poznaj najlepsze kosmetyki

Sklepy z kosmetykami do włosów oferują szeroki wybór produktów. Szampony do włosów jako podstawowy produkt powinny oczywiście oczyszczać skórę głowy i włosy, jednak nie mogą być zbyt agresywne. Oczyszczające szampony, które pozwalają na pozbycie się nadmiaru sebum, nagromadzonych zanieczyszczeń nie powinny być stosowane za każdym razem. Możesz zdecydować się na łagodny szampon bez SLS i parabenów do codziennego mycia włosów a po mocniejszy produkt stosować okazjonalnie. 

Oczyszczanie to zaledwie pierwszy krok w drodze do pięknych, lśniących, zdrowych włosów. Jeśli chcesz cieszyć się efektem dobrze układających się pasm, koniecznie sięgnij po odpowiednie odżywki do włosów lub maskę. Dostarczy ona składników nawilżających i natłuszczających oraz zamknie rozchylone łuski włosów. Jeśli chcesz cieszyć się dobrą kondycją pasm, to świadoma pielęgnacja z użyciem odpowiedniej odżywki to jeden z etapów, który przybliży Cię do wymarzonego efektu. Jeśli lubisz działać kompleksowo, zdecyduj się na produkty z jednej linii, których działanie będzie nawzajem się uzupełniać. 

Czy wystarczy dbać o skórę głowy, aby mieć zadbane włosy?

Zadbanie o zdrowie skóry głowy to oczywiście pierwszy krok w świadomej pielęgnacji. Jednak, aby mieć zdrowe włosy tworzące lśniącą taflę, nie wystarczy ich regularne mycie. Odpowiednia pielęgnacja włosów to także ich właściwe odżywianie. W zależności od kondycji pasm mogą one potrzebować nawilżenia, natłuszczenia lub odżywienia. Suche włosy z chęcią przyjmą składniki emolientowe jak oleje o różnym pochodzeniu. Rozdwojone końcówki i źle układające się kosmyki pozwolą opanować odbudowujące proteiny. Delikatne włosy będą się lepiej ukłdać gdy dostarczymy im humektantów. 

Jakimi produktami nadać włosom piękny wygląd?

Pielęgnacja włosów odpowiednimi produktami to bardzo ważny krok, jednak jeśli chcesz nadać swojej fryzurze ostateczny kształt, potrzebne będą Ci odpowiednie produkty do stylizacji. Dzięki nim uzyskanie wymarzonego efektu zajmie Ci zaledwie kilka chwil. Nadaj włosom objętość za pomocą pianki do włosów, utrwal kunsztowne upięcie mocnym lakierem w sprayu lub wygładź pasma za pomocą pasty. Dobre kosmetyki do stylizacji zapewnią Ci efekt niczym z salonu fryzjerskiego wykonany w domowym zaciszu. Nie musisz obawiać się, że włosy stracą swój kształt. Inwestując w dobrej jakości produkty uzyskasz trwały efekt bez sklejonych i zbytnio obciążonych włosów. 

Jeśli marzysz o radykalnej zmianie koloru, możesz to zrobić z dostępnymi w drogeriach i sklepach internetowych farbami. Koloryzacja włosów produktami niezawierające amoniaku i w pełni pokrywające siwe włosy to najlepszy sposób na uzyskanie bezpiecznej dla pasm, ale też trwałej zmiany koloru. Dzięki nim uzyskasz trwały i głęboką barwę, którą będziesz cieszyć się przez wiele tygodni. Przedłuż efekt z produktami przeznaczonymi do pielęgnacji włosów farbowanych. Połączenie dobrze dobranej pielęgnacji ze stylizacją da Ci efekt, o którym marzyłaś.