Uroda

Pielęgnacja włosów w domu – jakie kosmetyki wybrać?

Pielęgnacja włosów w domu

Unsplash

Pielęgnacja włosów w domu wymaga nie tylko odpowiednich nawyków higienicznych, ale i dobrze dobranych kosmetyków. Suche włosy nie będą tolerować kosmetyków do włosów ze skłonnością do przetłuszczania się. Szampon to podstawowy kosmetyk do pielęgnacji włosów. Piękne włosy to nie tylko pielęgnacja za pomocą kosmetyków, ale i sposób czesania. Sprawdź, jakie produkty będą idealne dla potrzeb twoich włosów.

  1. ABC domowej pielęgnacji włosów
  2. Dobre szampony do mycia włosów, czyli jakie?
  3. Pielęgnacja włosów w salonie fryzjerskim

Każdy chce mieć piękne włosy. Zdrowe włosy może mieć każdy, ale warunkiem jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Włosy nie lubią gorącej wody, nieodpowiedniego szamponu, agresywnych zabiegów fryzjerskich (na przykład zbyt silna farba może powodować rozdwojone końcówki). Równie ważne jest czesanie — może to być szczotka, w której dominuje naturalne włosie lub grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Najlepsze domowe sposoby związane z pielęgnacją włosów odkryjesz dzięki https://nabea.pl/pl/menu/pielegnacja/wlosy-222.html.

ABC domowej pielęgnacji włosów

Podstawą pielęgnacji włosów jest mycie włosów. Częstotliwość mycia zależy od indywidualnych potrzeb (niektóre osoby będą to robić codziennie, a inne raz w tygodniu). Wybór szamponów musi zależeć od rodzaju włosów (włosy normalne, suche, tłuste, zniszczone lub z licznymi uszkodzeniami mechanicznymi, farbowane). Dobrze dopasowany kosmetyk nie obciąża włosów. Po umyciu włosów i spłukaniu szamponu chłodną wodą można nałożyć odżywkę. Trzeba poczekać dłuższą chwilę na to, by miała szansę zadziałać na włosach (zazwyczaj jest to kilka minut, w zależności od zaleceń producenta). Niektóre kosmetyki nie wymagają spłukiwania. Można też stosować maski na włosy. Efekty będą jak z salonu fryzur!

Dobre szampony do mycia włosów, czyli jakie?

Dla każdego definicja dobrego szamponu może oznaczać zupełnie coś innego. Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie codziennego mycia włosów bez szamponu z odżywką z reklamy. Dość łatwo identyfikują się z daną modelką lub modelem. Coraz więcej osób zwraca uwagę na skład produktu. W codziennej pielęgnacji chcą stosować szampony i odżywki z dużą ilością naturalnych składników. Zwracają uwagę na skórę głowy — łupież byłyby dla nich zbyt dużym problemem, a może go wywoływać nieodpowiednia pielęgnacja. Jeśli chodzi o suszenie włosów, to suszarki stosują tylko w razie nagłej potrzeby. Najkorzystniej jest, jak mokre włosy mają możliwość wysychania w sposób naturalny. Inwestują w dobrą szczotkę do włosów. Uważają na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Ważne są też walory zapachowe tego typu kosmetyków. Bardzo pięknie pachną produkty z dodatkiem słodkich migdałów. Zapach jest zawsze kwestią osobistego gustu.

Pielęgnacja włosów w salonie fryzjerskim

Pielęgnację włosów mocno zniszczonych można powierzyć profesjonalistom. Ze zniszczonymi włosami można sobie nie poradzić w domu. Profesjonalny fryzjer dobierze odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Mogą to być przykładowo produkty, które zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia (kwas hialuronowy). Mogą to być też maski, które przyczynią się do regeneracji skóry głowy i włosów. Dla dobra zdrowych włosów trzeba unikać niesprawdzonych kosmetyków typu farba do włosów. W szczególności bardzo tanie farby potrafią zniszczyć delikatne włosy. Farbowanie w domu wymaga umiejętności wybrania właściwej farby (bez kierowania się chęcią zakupu farby na bazie najniższej ceny) oraz stosowania się do instrukcji opracowanej przez producenta farby do włosów.

Dodaj komentarz