woda-zjonizowana

Jak to się dzieje, że coraz więcej młodych ludzi i dzieci zaczyna cierpieć na dolegliwości podeszłego wieku? Dlaczego coraz więcej kobiet w wieku 40 lat ma już pierwsze objawy osteoporozy, podczas gdy kilkadziesiąt lat temu dotykała ona ludzi o wiele starszych?

W przypadku niedoboru wapnia, organizm pobiera go z kości, mogąc wywołać w przyszłości osteoporozę. Gdy brakuje nam jonów tego pierwiastka, produkcja insuliny zostaje zakłócona, co bardzo szybko może doprowadzić do cukrzycy. Pozostałości kwasowe gromadzą się również w naczyniach krwionośnych, blokując je i nie dostarczając odpowiedniej ilości krwi do mózgu. W ten sposób zaczynają się choroby serca, miażdżyca, wzrost ciśnienia krwi i realne zagrożenie krwotokiem śródmózgowym.

Jak temu zaradzić? Ciężko jest zmienić dietę, kiedy wszystkie produkty w sklepach i na targowiskach są wątpliwej jakości. Możemy jednak dostarczyć ciału wspomnianych już wcześniej pierwiastków razem z wodą. Moda na wody butelkowane, zagościła w Polsce na dobre. Filtry oczyszczające wodę kranową z toksycznych osadów znajdują się, w co dziesiątym domu. Najnowszą metodą na poprawę, jakości wypijanych przez nas płynów są jonizatory, które wytwarzają wodę alkaliczną (inaczej żywą), kwasową, (czyli martwą) oraz wodę z jonami srebra.

Z lekcji chemii pamiętamy, że zasady neutralizują kwasy. Woda alkaliczna działa w ten sam sposób. Jak to możliwe? Jonizatory wody to urządzenia, które w procesie elektrolizy dzielą cząsteczki wody H2O na dwie części:

  • alkaliczną, w której panują negatywne jony hydroksylowe OH-
  • kwaśną, w której panują pozytywne jony wodorowe H +

Anna J