NTM Życie z NTM

Właściwości wkładek urologicznych

wlasciwosci-wkladek-urologicznych

Najczęstszym błędem, jaki popełniają kobiety z lekką inkontynencją jest zakładanie zwykłych wkładek higienicznych, zamiast wkładek urologicznych. Dlaczego powinno się korzystać ze specjalistycznych wkładek przy NTM?

Nietrzymanie moczu jest problemem wstydliwym i w początkowej fazie wydaje się być niegroźną, choć uciążliwą przypadłością. Wiele kobiet lekceważy te pierwsze objawy, nie dopuszcza do siebie myśli, że to może być NTM. Wolą nazywać to małymi wypadkami, szukać przyczyny w przeziębieniu.

Najczęściej jednak zadowalają się rozwiązaniami tymczasowymi: ograniczają liczbę spożytych płynów bądź zakładają wkładki higieniczne lub podpaski, aby nie dopuścić do zmoczenia bielizny. Jest to błąd, gdyż tego rodzaju produkty nie są przystosowane do wchłaniania moczu.

Co odróżnia wkładki urologiczne od zwykłych?

Wkładka urologiczna zawiera specjalny, chłonny superabsorbent. Możemy go spotkać w produktach Seni Lady Comfort – chłonie ciecz i wiąże ją w żel. Podpaski nie posiadają tej właściwości, gdyż przeznaczone są do pochłaniania krwi, która jest gęstsza i cięższa od moczu.

Z tego samego względu zwykłe wkładki pokryte są zazwyczaj warstwą lateksową, która dobrze się sprawdza podczas okresu, ale może powodować uczulenia i odparzenia przy nieustannym stosowaniu. Wkładki urologiczne przystosowane są do codziennego używania. Ich warstwa zewnętrzna przepuszcza powietrze (ale nie ciecz), co zmniejsza ryzyko podrażnień i innych problemów skórnych.

Zwykłe wkładki przepuszczają mocz na zewnątrz, przez co skóra ma z nim ciągły kontakt. Może to prowadzić nie tylko do podrażnień, ale i dalszych problemów urologicznych wywołanych bakteriami.

Seni

Najczęstszym błędem, jaki popełniają kobiety z lekką inkontynencją jest zakładanie zwykłych wkładek higienicznych, zamiast urologicznych. Dlaczego powinno się korzystać ze specjalistycznych wkładek przy NTM?

Kolejną sprawą jest dość charakterystyczny zapach, jaki wydaje mocz. Jest on wynikiem działania bakterii, które go rozkładają. Superabsorbent redukuje rozmnażanie się bakterii, w wyniku czego zmniejsza wydzielanie nieprzyjemnego zapachu. Ta właściwość superabsorbentu określana jest jako Odour Stop.

Zwykłe wkładki nie uchronią przed bocznym wyciekiem moczu – w najlepszym przypadku posiadają skrzydełka, które chronią brzegi bielizny przed zabrudzeniem. Nie są one jednak w stanie powstrzymać innych niż krew cieczy, gdyż są za mało chłonne. Wkładki urologiczne posiadają falbanki boczne, dzięki którym można uniknąć przykrych wypadków.

Chociaż przejawiają wiele wspólnych cech – jak choćby anatomiczny kształt, pasek kleju, który utrzymuje wkładkę w odpowiednim miejscu – to wkładki urologiczne są zupełnie innym, odpowiedniejszym produktem, gdyż zostały stworzone specjalnie na potrzeby osób cierpiących na nietrzymanie moczu.

Walka z NTM jest długa i wymaga sporo pracy. Trening pęcherza czy ćwiczenie mięśni Kegla nie przyniosą rezultatów od razu, dlatego tak ważny jest codzienny komfort fizyczny i psychiczny. Zwykłe wkładki go nam nie zapewnią.

Seni

Komentarze (10)

mejgosia

11 lat temu

A ja nadal upieram się przy tym ,że nie tylko starsze i z problemem osoby mają używać tych wkładek! Jeszcze nie jestem starowinką, i nie mam kłopotu z NTM, a wkładki używam i jestem zadowolona, czuję się pewnie! Polecam każdej kobiecie!

alaala

11 lat temu

Zgodze się z tobą pati. To też wielka ulga dla rodzin bo często cierpią stare osoby, które nie potrafia juz utrzymać higieny

pati25

11 lat temu

Osoby cierpiące na NTM mając takie wkładki nie będą miały stresu,nie będą musiały obawiać się przykrych niespodzianek,przykrych sytuacji

mejgosia

11 lat temu

och żeby te informacje były bardziej dostępne! Wczoraj miałam w kościele taką starowinkę w ławce, która na pewno nie znała właściwości tych wkładek, a problem miała!;( Gdy bede w jej wieku już wiem w co się zaopatrzyć!

pati25

11 lat temu

Każda osoba mająca problem z NTM powinna stosować specjalne wkładki urologiczne.Pomiędzy zwykłymi wkładkami a tymi specjalnymi istnieje duża różnica

nicolle_26@o2.pl

11 lat temu

Będę mamie musiala kupić, ponieważ niestety boryka sie z tym problemem. Może będzie chciała skorzystać, choć jest mało otwarta na takie nowości

filodendron

11 lat temu

Dobrze ,że produkuje się takie wkładki, w sytuacji ,gdyby nas ta przykra dolegliwość dopadła-są dostępne w każdej drogerii.Kobieta dzięki nim uniknie lęku i ewentualnej kompromitacji.

Zostaw komentarz