wiosenne-nakrycia-glowy

Zimowe czapki schowałyśmy na dno szafy, bo wreszcie nadeszła upragniona wiosna. Jednak, jeżeli lubimy podkreślać swój styl i nie chcemy wtapiać się w tłum, to nadszedł czas, aby założyć kapelusz.

Dama w kapeluszu

Kiedyś kapelusze towarzyszyły kobietom prawie na każdym kroku. Były synonimem dobrego gustu, a także przynależności do wyższej klasy społecznej. Z piórami, kokardami – im większe, tym lepsze. Dziś nie są tak popularne, ale wciąż bardzo stylowe.

Kapelusz najczęściej nosimy na eleganckie, wielkie wyjścia, dlatego najlepiej sprawdzą się stonowane kolory, czyli biel, czerń, czy połączenia bieli z czernią, lub beżu z granatem.

Słomkowy kapelusz

Na wiosenny piknik na łące, lub na wycieczkę za miasto idealnie sprawdzi się nieśmiertelny słomkowy kapelusz. Jest niezwykle uniwersalny, pasuje praktycznie każdemu, ponieważ jest bardzo twarzowy. Duży słomkowy kapelusz jest niebanalnym uzupełnieniem swobodnego, wakacyjnego stylu.

Modny kaszkiet

Kaszkiet jest bardzo modny i pasuje do codziennych stylizacji, lub na wiosenny spacer. Kupując kaszkiet postaw na wiosenne, żywe kolory, np. zieleń, żółć, niebieski, czy pomarańczowy. Jeżeli wolisz bardziej zachowawcze kolory to wybierz odcienie pastelowe, lub pasujący do wszystkiego neutralny beż.

Zuzanna Górka