Medycyna estetyczna Nowa Ja

Większe znaczy ładniejsze ?

wieksze-znaczy-ladniejsze

Dla większości przedstawicieli płci przeciwnej, są obiektem westchnień i utożsamiają kobiece piękno. Mowa oczywiście o piersiach. Jednak dla wielu kobiet są one powodem do zmartwień i wstydu. Problem nastręcza ich wielkość, kształt czy brak witalności.

Powyższe czynniki stały się przyczyną, do przeprowadzenia w 1895 roku, po raz pierwszy zabiegu powiększenia piersi. Polegał on na wstrzyknięciu tkanki tłuszczowej z pleców pacjentki do tkanki tłuszczowej znajdującej się na piersi.

XX wiek i rozwijająca się prężnie medycyna estetyczna, skierowała badania nad powiększaniem piersi, w kierunku rozwoju implantów. Implant stanowi formę zastępczą, uzupełniającą części ciała. Do rekonstrukcji bądź powiększania piersi stosuje się dwa rodzaje płynów wypełniających implant, są nimi : silikon oraz sól fizjologiczna.Różnią się one kształtem, formą czy profilem, a ich wybór jest zawsze indywidualną sprawą pacjentki.

Kobiety decydujące się na powiększenie piersi, przechodzą kompleksowe badania i konsultacje medyczne. Podczas zabiegu lekarz decyduje czy umieścić implant pod gruczołem piersiowym czy pod mięśniem. Natomiast podczas rekonstrukcji piersi czynnikiem decydującym są wskazania onkologiczne.

Bardzo ważnym jest okres rekonwalescencji i pierwszy miesiąc po zabiegu. Powrót do zdrowia i aktywnego życia trwa około tygodnia. Podczas tego okresu, pacjentki odczuwają pewien dyskomfort, związany z obrzękami, miejsca na którym odbywał się zabieg oraz narażone są na wzmożone osłabienie organizmu. Również istotne jest, aby w pierwszym tygodniu rekonwalescencji, jak i w późniejszym okresie, poruszać się bardzo powoli, nie nadwyrężać piersi oraz zaopatrzyć się w specjalną bieliznę, wspomagającą cały proces gojenia się. Nie przestrzeganie wymienionych zaleceń może doprowadzić do żylaków i zakrzepów krwi.
Nie należy również pominąć faktu, że zabieg powiększania piersi jest interwencją chirurgiczną, która zawsze niesie za sobą możliwość komplikacji.

Następstwa po zabiegu można podzielić na trzy kategorie: chirurgiczne, miejscowe i ogólnoustrojowe. W pierwszej kategorii nie można pominąć faktu, że jest to zabieg pod pełną narkozą, która sama w sobie niesie zagrożenia. Możliwe jest wystąpienie krwotoku czy opóźniony proces gojenia się blizny. Najczęściej przytaczaną, prze naukowców konsekwencją miejscową, jest występowanie otorbienia, które może powodować przenikliwy ból czy stwardnienie piersi. Ostatnia grupa zagrożeń może występować nawet parę lat po operacji . Dotyka między innymi tkanki łącznej i może powodować jej zapalenie.

Jedną z najistotniejszych konsekwencji operacji powiększania piersi są skutki psychologiczne. Również można wymienić te pozytywne, jak i negatywne. Nieocenionym jest zabieg rekonstrukcji piersi dla kobiet, które dzięki niemu odzyskują poczucie własnej wartości czy silę do dalszej walki z chorobą. Nie należy również pominąć tak prozaicznego faktu, jak zadowolenia kobiet z rezultatu zabiegu. Wszystkim kobietom rozważającym decyzję o zabiegu należy zasugerować wnikliwą analizę i zapoznanie się z następstwami operacji.

Anna 14-stek

Komentarze (10)

pati25

11 lat temu

Czy tylko duży,silikonowy biust można uznać za najładniejszy?Takie istnieje przekonanie,że faceci lubią większe piersi.Kobiety aby wzbudzić zainteresowanie powiększają sobie piersi.Uważam,ze to głupota tych kobiet.Dla faceta nie tylko to się liczy u kobiet

filodendron

12 lat temu

W ciągu 30 lat przeszłam od zerówki do miseczki D.Najlepiej czuję się w trójce C..Do 40 roku życiu w zasadzie w ogóle nie musiałam nosić stanika, bo biust był bardzo w porządku.Po 40-tce stwierdziłam jednak,że nie wypada już tak bez stanika paradować i teraz już codziennie noszę stanik, ale w każdym jest mi niewygodnie.

7-zyczen

13 lat temu

Czy duzy biust to naprawde cos wystrzlowego i pieknego?Czasem jak przytyje to mam wrazenie,ze moje piersi sa jak banki i czuje sie fatalnie,poprostu ciazy mi to:)Nie wspomne o dyskomforcie kiedy faluja niepoprawnie.Nie lubie tego.A dobor odpowiedniej bielizny tez nie jest taki prosty…tu wyplynie tam wyskoczy…:):):)

gwolska

13 lat temu

Z zakupem biustonosza akurat nie mam problemu /80 C/, ale spotykam sie z roznymi problemami moich znajomych, ktorych rozmiar biustu przyprawia o palpitacje serca. Dziwi mnie, ze producenci nie dbaja o kobiety rubensowskich ksztaltow i takichze biustach. A kobiet z duzymi biustami jest sporo.

kasiakasia

13 lat temu

W zupełności zgadzam się z Panią< mjbz1961>.Nie znoszę silikonowych biustów.Myślę,że miłość nie przejmuje się rozmiarami biustu jakie nosimy.Dla jednych małe jest piękne dla innych duże:)

dzolana

13 lat temu

mjbz1961-proszę mam nadzieję, że choć trochę pomogłam
🙂 niestety problem dużego biustu jest mi znany zbyt dobrze,
i swego czasu miałam z tym problem teraz też nie jest za łatwo jeśli chodzi o ubiór,
ale co do bielizny mam swoje ulubione salony i tam zawsze coś dla siebie znajdę.
A co do anegdoty to ja też lubię denerwować panie w sklepach bo jak pytam czy maja coś niewyglądającego jak 'zbroja’ to na mnie dziwnie patrzą i oczywiście mają rozmiar D tylko że 3/4 takiego stanika to gąbki;) więc chodzenie po niesprawdzonych salonach z bielizną to już dla mnie czysta zabawa 🙂

mjbz

13 lat temu

dzolana – dziękuję za konkrety
Redakcjo przemiła – będe czekała cierpliwie na taki artykuł.
A teraz anegdotka oparta na faktach autentycznych…czasem wchodzę do sklepu z bielizną i pytam czy są biustonosze ;), co jest dziwnym pytaniem, bo wkoło ich pełno wisi. Ekspedientka patrzy dziwnie, przewaznie jarzy po chwili i pyta: a jaki rozmiar? Podaję rozmiar i słysze odpowiedź…aaa to nie mamy. A ja z uśmieszkiem (chyba troszkę złośliwym 🙁 )…opdpowiadam…nooo, dlatego pytam.

Redakcja

13 lat temu

Droga mjbz1961!
Oczywiście w najbliższym czasie pojawi się artykuł, którego treść będzie skupiała się na poradach odnośnie zalet i wad życia z dużym biustem.
Pozdrawiam serdecznie
Ania14

mjbz

13 lat temu

Jesli mężczyzna naprawde kocha kobietę, akceptuje jej mały, sredni, duzy czy jeszcze tam jaki, biust. A biust w stylu Pameli A, z daleka „razi ” swą sztucznością i nienaturalnością.
Napisz Aniu 14-stek o tym jak żyć z duzym biustem…ciągle w Polsce mamy mało miejsc do których mozna się udac po fachową poradę i po zakup odpowiedniego staniczka, jesli mamy miseczkę większą niż D i nie chcemy powiększać biustu a raczej go tuszować i nie narzekac na ból pleców z powodu obciążenia z przodu.

Zostaw komentarz