warsztaty dla zwierzolubów

Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich przyjaciół psów na cykl bezpłatnych warsztatów behawiorystycznych i weterynaryjnych organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie i Wolontariuszy w Przytulisku dla Zwierząt.

Wraz z początkiem sierpnia w Przytulisku dla Zwierząt w Głownie rozpocznie się akcja edukacyjno-remontowa skierowana do mieszkańców Głowna i okolic, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę na temat psów, a także aktywnie włączyć się w działania na terenie schroniska. Warsztaty będą bezpłatne i organizowane w ramach projektu „BUDujemy, PSYtulimy, razem życie poprawimy”, dofinansowanego z projektu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie Działaj Lokalnie – POLCENTRUM.

Warsztaty będą odbywały się w dwóch cyklach. Pierwszy z nich zaplanowany jest na dni 1-2 sierpnia. Będą to dwugodzinne warsztaty behawiorystyczne o tematyce: „Profilaktyka pogryzień” (1 sierpnia) i „Praca z psem problemowym” (2 sierpnia). Kolejny cykl zaplanowany jest na 17-18 sierpnia. Pierwszego dnia odbędą się warsztaty behawiorystyczne „Dziecko i pies”, a drugiego dnia spotkanie i wykład „Sterylizacja psów jako działanie prozdrowotne”. Wszystkie zajęcia odbędą się w Głownie, w godzinach 18.00-20.00.

Dodatkowo w dwa pierwsze weekendy sierpnia zapraszamy na spotkania na terenie Przytuliska dla Zwierząt, podczas których ochotnicy będą mogli pod okiem Wolontariuszy i Członków Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” brać udział w remoncie kojców dla psów, a także wychodzić ze zwierzętami na spacery i pomagać w ich socjalizacji, wykorzystując wiedzę zdobytą podczas spotkań z behawiorystą.

Zapisy i informacje: kontakt@przytuliskoglowno.pl lub tel. 509 104 718.

warsztaty weterynaryjne

O Przytulisku

Przytulisko dla Zwierząt w Głownie zostało założone w 1998 roku. Powstało by dawać schronienie zwierzętom, które są porzucane przez swoich właścicieli, wygłodzone błąkają się po ulicach miasta lub są znajdowane przez mieszkańców Głowna w okolicznych lasach.

Niektóre zwierzęta przebywają w Przytulisku, ponieważ osobiście przywieźli je tu ich „właściciele”. Są również takie, które pochodzą z interwencji, gdyż warunki w jakich bytowały zagrażały ich życiu.

W Przytulisku przebywa średnio około 80 psów i około 60 kotów. W opiece nad nimi pomagają wolontariusze, dzięki którym psy odzyskują równowagę psychiczną, uczą się podstawowego posłuszeństwa, a także wychodzą ze stanów depresyjnych i otwierają się na pozytywny kontakt z ludźmi. www.przytuliskoglowno.pl