ubrania-z-bambusa-eko-odziez

Dzisiaj można dostać zawrotu głowy od różnorodności ubrań i kolekcji na lato – dostępnych od popularnych sieciówek po second-hand’y. Szukasz idealnego ciuszka na lato? Jesteś aktywna i lubisz przewiewne bawełniane ubrania? W takim razie bambus jest dla Ciebie.

Dostępne w wielu sklepach np. sieciowych sportowych niestety nie cieszą się uznaniem polskich klientów. Nie wszyscy wiedzą, że do bambusowej tkaniny nie przywiera kurz, co jest cenne dla wszystkich alergików z problemami alergii na roztocza, na dodatek są raczej plamoodporne i trwałe.

Popularne spodenki czy długie spodnie z bambusa niejednokrotnie są sprzedawane jako odzież eko. Są świetną alternatywą dla odzieży bawełnianej, w większości zrobionej z chemicznie stymulowanej bawełny rosnącej na wielu nawozach sztucznych, herbicydach, pestycydach, defoliantach i innych chemikaliach, na które można mieć uczulenie. Istnieje ponad 1000 odmian bambusa i większość z nich nadaje się do produkcji odzieży.

Zalety bambusa

  • Jako że bambus jest bardzo rzadko atakowany przez pasożyty nie potrzebuje intensywnego nawożenia i oprysków, ani specjalnej gleby, a proces pozyskiwania włókna jest w pełni bezpieczny dla środowiska.
  • Świetnie absorbuje wilgoć i łatwo ją odparowuje.
  • Co ważne dla wszystkich alergików – posiada naturalne właściwości bakteriobójcze, bo eliminuje ze swojej powierzchni ok. 70% bakterii. I utrzymuje tę właściwość nawet po 50 praniach.

Tkanina w sam raz na lato

  • Włókna bambusowe są często połączone z domieszką elastanu, dzięki czemu są bardziej rozciągliwe, mniej się gniotą i łatwiej je prasować.
  • Bambusowy materiał przypomina w dotyku bardzo delikatną bawełnę.
  • Jest bardzo gładki i cienki, dlatego chętnie wykorzystywany jest do produkcji bielizny.
  • Z bambusowej miazgi zaś produkuje się na masową skalę skarpety, od kilku lat dostępne i w Polsce.
  • Niewątpliwą zaletą bambusa jest też to, że ma też właściwości termoregulacyjne – podczas upalnego lata włókno bambusowe jest o 3 stop. chłodniejsze niż temperatura otoczenia.

Ubrania bambusowe raczej nie są droższe od bawełnianych, dlatego powinny stać się coraz bardziej popularne także i u nas.Są idealnym rozwiązaniem na lato dla osób prowadzących aktywny tryb życia i ceniących sobie lekkie, przewiewne materiały.
Drogie Panie, co powiecie na eko odzież?

Źródło: www.mojealergie.pl

MCN