Ubrania w stylu boho
Bekir Temel z Unsplash

Ostatnio ubrania w stylu boho stały się szalenie modne i popularne wśród influencerek. Doskonale nadają się na festiwal. Bardzo wdzięcznie wychodzą też na zdjęciach. Nic dziwnego, że szturmem podbiły serca wielu Polek. Co warto o nich wiedzieć?

Spis treści:

  1. Czym jest styl boho?
  2. Czym charakteryzują się ubrania w stylu boho?
  3. Z czym łączyć ubrania w stylu boho?
  4. Sukienki w stylu boho
  5. Suknie ślubne w stylu boho
  6. Dodatki w stylu boho

Czym jest styl boho?

Bardzo często posługujemy się określeniem styl boho, dotyczy to zarówno ubrań, jak i aranżacji wnętrz, jednak, czy wiemy, skąd pochodzi ta nazwa i co tak naprawdę oznacza? Boho to skrót od słowa bohema, w ten sposób określano cyganerię, czyli środowisko artystyczne. To uważało, iż dobra materialne nie są tak istotne jak dobra zabawa. Ubrania w stylu boho nawiązują zatem do zabawy modą. Są adresowane do kobiet o duszy romantyczek, które doskonale odnajdują się w zwiewnych sukienkach czy bluzkach, które są wykonane z naturalnych materiałów w odcieniach Ziemi.

Czym charakteryzują się ubrania w stylu boho?

Ubrania w stylu boho wyróżnia kilka elementów. Przede wszystkim jest to odzież wykonana z lekkich, zwiewnych tkanin. Najlepiej, gdy te mają w pełni naturalny rodowód. Preferowane są sukienki w stylu boho wykonane z bawełny czy lnu. Dopuszcza się głównie kolory Ziemi, niemniej te można łączyć także z kolorowym haftem czy motywami etnicznymi w żywych barwach. Ubrania w stylu boho często posiadają charakterystyczne frędzle, chwosty czy pióra. Dużą popularnością cieszą się także rozszerzane rękawy, które nawiązują do czasów dzieci kwiatów.  W styl boho doskonale wpisują się także koronki, najlepiej bawełniane.

Sukienki w stylu boho

Ryan Moreno z Unsplash

Z czym łączyć ubrania w stylu boho?

Sukienka w stylu boho czy bluzka jest bardzo zwiewna i kobieca. W związku z tym styliści zalecają, aby tego typu elementy garderoby łączyć z czymś cięższym np. ramoneską czy martensami. W rezultacie kobiecość stylizacji zostaje lekko przełamana, a nasz outfit zyskuje modowego pazura.

Sukienki w stylu boho

Nie da się ukryć, że sukienki w stylu boho cieszą się największą popularnością. Powracają praktycznie co roku w okresie wiosenno-letnim. To właśnie wówczas chętnie zakładamy zwiewne sukienki z motywami etnicznymi, haftem, koronkami czy frędzlami. Najlepiej, aby sukienka boho była wykonana z bawełny, lnu, ewentualnie wiskozy. To przewiewne i delikatne tkaniny, które nosi się z niezwykłą przyjemnością. Jeśli chodzi o sukienki w stylu boho to największą popularnością cieszą się te w odcieniach bieli, beżu i khaki.

Suknie ślubne w stylu boho

Victoria Priessnitz z Unsplash

Suknie ślubne w stylu boho

Czy wiesz, że coraz większą popularnością cieszy się też wesele w stylu boho? Osoby, które decydują się na wyprawienie tego typu uroczystości, najczęściej dopełniają ją ubiorem. Suknie ślubne w stylu boho mają rozszerzane rękawy charakterystyczne dla hippisów, ponadto są bogato zdobione koronkami. Wesele w stylu boho wyprawia się na ogół w plenerze.

Dodatki w stylu boho

Stylizacja w stylu boho, aby była kompletna, powinna być zwieńczona odpowiednimi dodatkami. Szczególnej uwadze polecamy biżuterię z chwostami, torebkę z frędzlami czy kolczyki z piórami. Dodatki w stylu boho to także świetna opcja dla tych z nas, które nie chcą wymieniać garderoby, ale chcą wprowadzić lekki powiew świata artystycznego do swoich outfitów.