-tryb-poswiateczny-zwalcz-kilogramy-i-przestaw-sie-na-zdrowie

Święta Bożego Narodzenie sprzyjają ciepłej, rodzinnej atmosferze, dzielonej z ludźmi dla których normalnie często brak nam czasu. To moment wyciszenia i odpoczynku.

Niestety wytchnienie i relaks nie przekładają się na nasz stosunek do jedzenia – to właśnie w święta obciążamy swój organizm najbardziej, serwując mu radykalną zmianę odżywiania.

Trudny powrót do zdrowych nawyków żywieniowych

Co gorsze, po świętach ciężko jest się przestawić na normalny tryb, również w kwestii spożywanych posiłków (zarówno jeśli chodzi o ich jakości jak i ilości oraz godziny przyjmowania).

Po świątecznym szaleństwie, gdy atmosfera nieco opadnie, przychodzi czas na bilans minionych dni i ich szczere podsumowanie. Nie każde zestawienie „na plus” jest dla nas dobre, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość dodatkowych centymetrów w pasie.

Jak pozbyć się poświątecznych zbędnych kilogramów?

Jak więc pozbyć się zbędnych poświątecznych kilogramów lub po prostu poczuć się lepiej? Na „ratunek” przychodzi nam Internet i ogromna ilość porad, cudownych diet oczyszczających oraz suplementów, których pochodzenie jest co najmniej niepokojące. Zanim podejmiemy decyzje o sposobie zniwelowania świątecznej „oponki” i dolegliwości związanych z nadmiernym i całodziennym jedzeniem, rozpatrzmy mniej radykalne lecz bardziej sprawdzone, sposoby.

Po pierwsze skończ z nieustannym podjadaniem – unormuj posiłki, a słodycze, których w trakcie świąt jadłaś zdecydowanie więcej, ogranicz do minimum (np. do samego deseru). Poziom cukru w świątecznej diecie zdecydowanie wzrasta, powodując nie tylko wzrost wagi, ale również senność i charakterystyczne uczucie rozleniwienia utrudniające normalne funkcjonowanie.

KM