Zdrowie

Trenuj w przemyślany sposób i osiągnij ambitny cel

Trenuj w przemyślany sposób i osiągnij ambitny cel

Przemiana w lepszą wersję siebie wcale nie musi być okupiona nadludzkim wysiłkiem. Żeby zacząć wyglądać lepiej niekoniecznie należy trenować jak najwięcej, o ile bardziej w przemyślany sposób. Kiedy nasze działania są ukierunkowane ściśle na osiągnięcie wybranego celu, dążenie do nich staje się o wiele prostsze. Już teraz przekonajmy się o tym w praktyce.

Nic nie dzieje się samo. Najtrudniej zrobić pierwszy krok, jeśli jednak zauważymy małe postępy, potem powinno nam być tylko łatwiej. W pracy nad sobą momenty zwątpienia pojawiają się z reguły dość często. Sposobem na zażegnanie tymczasowego kryzysu motywacyjnego jest np. zmiana w dotychczasowym cyklu treningowym. Nowe nawyki ćwiczeniowe mogą uczynić dla nas wiele dobrego.

Podążaj w dokładnie wyznaczonym kierunku

Jako zupełni amatorzy mamy w zwyczaju popełniać na początku wiele błędów. W końcu nikt nie rodzi się ekspertem, dlatego takie sytuacje nikogo nie dziwią. Można jednak uniknąć tego typu sytuacji lub chociaż próbować ograniczyć je do minimum. Nie każdy potrzebuje trenera personalnego do osiągnięcia gruntownej przemiany.

Bez odpowiedniego planu treningowego ciężko o nieustanne postępy. Odpowiednio ułożona sekwencja ćwiczeń pozwala zminimalizować także ryzyko wystąpienia kontuzji. Nie powinno się od razu zaczynać od za wysoko ustawionej poprzeczki, bo często kończy się to niechcianym urazem. Czasem pierwsze postępy są widoczne względnie dość późno, ale mimo wszystko warto uzbroić się w cierpliwość.

Nawet najlepszy plan treningowy nie pozwoli osiągnąć nic specjalnego, jeśli w parze z nim nie będziemy przestrzegać ściśle ustalonej diety. Zmiana przyzwyczajeń żywieniowych bywa dla wielu z nas prawdziwym wyzwaniem. Mimo wszystko warto przemóc się do tego i zobaczyć niedługo potem w lustrze lepszą wersję siebie.

Trening dobry tak naprawdę na wszystko

Czasem zależy nam wyłącznie na tym, by dokonać poprawy w ściśle określonym zakresie. Ćwiczenia ukierunkowane przykładowo na nogi, czy plecy nie są niczym złym, ale czy tak naprawdę jest sens się w ten sposób ograniczać? Choćby dla utrzymania odpowiedniej formy i kondycji zdecydowanie lepiej zadbać o całe ciało.

Czymś, co powinno zainteresować wszystkich, którym zależy na poprawie dotychczasowej sylwetki i kondycji, jest trening FBW. Plan, który pozwoli nam go łatwi wdrożyć w życie, znajdziemy np. stronie BCAA.pl. Nietrudno go zmodyfikować na własne potrzeby. To doskonała propozycja nie tylko dla początkujących.

Full Body Workout na ogół poprzedza krótka rozgrzewka. Poza samą liczbą powtórzeń poszczególnych ćwiczeń niezwykle istotne jest to, kiedy i jak długie przerwy zaplanujemy w cyklu treningowym. Dysponujący ograniczonym czasem, mogą rozważyć intensyfikację ćwiczeń, decydując się na metodę super serii.

Przemyślany pod każdym względem plan treningowy pozwoli nam w krótkim czasie osiągnąć zdumiewające efekty. Wraz z upływem kolejnych dni będziemy przybliżać się do swojej wymarzonej sylwetki, aż w końcu osiągniemy ten cel. Z pewnością warto wysilić się po to, by spełnić odwieczne marzenie.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz