Kultura Styl życia

Ten dzień – Blanka Lipińska

Ten dzień Lipińska

Blanka Lipińska to tegoroczna debiutantka, której pierwsza powieść pt. 365 dni stała się bestsellerem.  Jej książka uchodzi za polską odpowiedź na 50 twarzy Greya. Czy tak jest w rzeczywistości? Jakie niespodzianki przygotowała Blanka Lipińska w kontynuacji losów Laury i Massima? Czym zaskoczył nas Ten dzień?

Laura coraz mocniej zakochuje się w Massimo

Laura, która w poprzedniej części została porwana przez Massima, coraz bardziej zakochuje się w swoim oprawcy. Postanawia zawrzeć z nim związek małżeński.  Ten dzień rozpoczyna się od wejścia pijanej Laury na pokład jachtu mafiosa. Laura nieoczekiwanie spada za burtę, niemniej zostaje uratowana przez Massima. Tej samej nocy przystojny Włoch wykorzystuje okazję do spłodzenia potomka. Wmawia partnerce, że specjalny implant chroni ją przed ciążą, podczas gdy nie stanowi on żadnej formy antykoncepcji. Rzeczywiście po upojnej nocy Laura zachodzi w ciążę.

Ślub, który staje się dla Laury trudnym przeżyciem

Dzień ślubu obfituje w liczne niespodzianki. Laura poznaje innych sycylijskich donów i dochodzi do wniosku, że to towarzystwo wcale jej nie odpowiada. Na dodatek w jej szczęście małżeńskie próbuje ingerować brat Massima. Nie chodzi tu o Domenica, którego mieliśmy okazję poznać w pierwszej części. Okazuje się, że Massimo ma brata bliźniaka. Adriano jest osobą porywczą, która pragnie namieszać Laurze w głowie i doprowadzić do zdrady w noc poślubną. Jakby tego było mało, na ślubie zjawia się  była kochanka Massima, której Laura szczerze nienawidzi. Ona również sporo namiesza w powieści Ten dzień, podobnie jak brat bliźniak.

Ten dzień – powieść erotyczna mocniejsza od Greya

Ten dzień to nie tylko historia mafijnych porachunków, ale też romansu pięknej Polki i przystojnego Włocha. Laura bardzo kocha Massima, choć ma do nieco coraz więcej uwag. Nie podoba jej się to, że jej mąż bierze narkotyki, pozbawia ludzi życia i prowadzi ciemne interesy. Wie, że te ostatnie mogą odbić się rykoszetem na niej i jej dziecku.

W powieści Ten dzień nie brakuje śmiałych scen erotycznych. Główna bohaterka lubi ostry seks, ale musi z niego zrezygnować na okres ciąży. W książce dominują opisy seksu oralnego i analnego. Jest to niewątpliwie mocniejsza wersja Greya. Ten dzień to powieść, która obfituje w emocje i namiętność. Dla osób, które polubiły Massima i Laurę, mamy dobrą wiadomość. Z głównymi bohaterami spotkamy się ponownie, ponieważ Ten dzień kończy się w sposób wymuszający napisanie trzeciego tomu przygód.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz