Dzieje się Targi

Targi HOBBY 2014 – Spotkania Ludzi z Pasją

targi-hobby-2014-spotkania-ludzi-z-pasja

Człowiek, który ma pasję, jest niezwykle ciekawym rozmówcą. Hobby wzbogaca nas wewnętrznie i sprawia, że wolny czas spędzamy w sposób kreatywny. W dniach 25-26 października br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się XI edycja Targów HOBBY.

Rośnie liczba hobbystów

Z przeprowadzonych badań wynika, iż stale zwiększa się liczba pasjonatów kolei, makiet modelarskich, modeli sterowanych radiem oraz gier planszowych. Nic dziwnego, że firmy, które oferują produkty adresowane do hobbystów, przeżywają rozkwit. Nie tylko modelarstwo oraz gry planszowe cieszą się ogromną popularnością, wszystko wskazuje na to, że powoli wraca do łask zapomniana filatelistyka. Targi HOBBY stanowią nie lada gratkę dla osób, które poszukują ciekawych sposobów na spędzanie wolnego czasu.

Targi o wyjątkowym klimacie

HOBBY to największe w skali kraju wydarzenie o niezwykle wyjątkowym charakterze, które umożliwia całej społeczności hobbystów spotkanie się w jednym miejscu. W tym roku do Poznania zjadą pasjonaci modeli, makiet, gier towarzyskich, komiksów oraz wydawnictwa. Organizatorzy stawiają na różnorodną ekspozycję wystawienniczą.

Podczas dwudniowego zjazdu hobbystów będzie można podziwiać nietuzinkową kolekcję znaczków, dzięki wystawie zorganizowanej przez Pocztę Polską – podkreśla Barbara Vogt, dyrektor projektu. – Szczególnie ważnym wydarzeniem będą również warsztaty z projektowania znaczków pocztowych skierowane do najmłodszych – dodaje.

Podróż do świata gier i modeli

HOBBY to możliwość odbycia dwudniowej podróży do świata gier i modeli. To szereg inspiracji, dzięki którym zwiedzający będą mogli pogłębiać i rozwijać dotychczasową pasję, ale też miejsce na odkrycie zupełnie nowych możliwości. – Hobby to też niepowtarzalna okazja do bezpośredniego obcowania z przeróżnymi zainteresowaniami poprzez uczestnictwo w licznych grach, turniejach czy konkursach. Na targi zapraszamy nie tylko pasjonatów modelarstwa, ale też całe rodziny pragnące urozmaicić czas wolny – tłumaczy Barbara Vogt. – HOBBY skierowane jest także do osób spragnionych widoku fantastycznych makiet, zainteresowanych podziwianiem kunsztu i precyzji wykonania modeli kolejowych, lotniczych, morskich czy samochodów – kontynuuje.

Makieta HO – hit targów

O wspaniałą rozrywkę zwiedzających zadbają konstruktorzy makiety modułowej w skali H0, która zapowiada się naprawdę imponująco. Na powierzchni ponad 4000 m² zostanie umieszczona makieta o łącznej długości 380 m przedstawiająca infrastrukturę kolejową PKP.

Informacja prasowa

Człowiek, który ma pasję, jest niezwykle ciekawym rozmówcą. Hobby wzbogaca nas wewnętrznie i sprawia, że wolny czas spędzamy w sposób kreatywny. W dniach 25-26 października br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się XI edycja Targów HOBBY.

Przedsięwzięcie jest możliwe, dzięki zaangażowaniu wielu klubów modelarskich i osób niezrzeszonych z całego kraju. Ruch na prezentowanej makiecie odbywać się będzie według ustalonego rozkładu jazdy, a prezentowany tabor będzie odzwierciedlał realia polskiej kolei począwszy od lat 60 ubiegłego wieku aż do czasów współczesnych.

Szybkie samochody i kartonowy poznański ratusz

Jedną z atrakcji, która fanów motoryzacji przyprawi o szybsze bicie serca, będzie pierwsza runda Euro Offroad Series. To niezwykle ważne na skalę światową wydarzenie, skupiające zawodników z całej Europy, zostanie zainaugurowane właśnie na Targach HOBBY. Miłośnicy modeli samochodów RC (sterowanych radiem) sprawdzą swoją zręczność i umiejętności podczas niezwykle emocjonujących wyścigów. EOS polecamy wszystkim odwiedzającym uwielbiających podziwiać sportowe zmagania zawodników na torze i osobom spragnionym silnej dawki adrenaliny.
Atmosferę podkręcą również wyścigi, jakich jeszcze w Polsce nie było. Wszystko za sprawą Polskiej Liga RC, która w pawilonie 2 przygotuje wyścigi modeli samochodów spalinowych sterowanych radiem – wzorowanych na wyścigach F1. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie Trening Otwarty, który odbędzie się 26 października w samo południe.

Osoby spragnione widoku pięknych makiet i modeli powinny wziąć udział w XIV Mistrzostwach Polski Modeli Kolejowych organizowanych przez Polski Związek Modelarzy Kolejowych. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia, przyciągnie fanów kolei z całego kraju, którzy będą mogli podzielić się swoją pasją i wiedzą. Ponadto miłośnicy modeli kartonowych będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z modelem poznańskiego ratusza, a także z wieloma nowościami dedykowanymi fanom kolei i kolekcjonerom. Coś dla siebie znają też pasjonaci przeróżnych modeli samochód. Na targach pojawią się m.in. modele z PRL-u oraz żuk i syrena w oryginalnym wydaniu.

Gorące premiery gier

Targi HOBBY to również doskonałe miejsce dla miłośników gier planszowych czy karcianych. W programie imprezy m.in.: Festiwal Gier Planszowych Granat, czyli poznański maraton gier zorganizowany przez Fundację Zagrajmy, w GAMES ROOM-e – wypożyczalni gier czeka pomad 400 tytułów, w tym gry stare i lubiane oraz nowości. Ponadto nauka i możliwość zakupy w jednym, a dla najmłodszych GAMES ROOM JUNIOR – warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Fantasy & Komiks

HOBBY to również spotkanie z fantastyką i czytelnia komiksów. Pasją do komisów będzie można zarazić się podczas licznych prelekcji i pokazów jak choćby warsztaty rysowania komiksów. Atrakcji nie zabraknie też dla miłośników fantasy, którzy będą mogli wziąć udział w fantastycznych kalamburach, warsztatach charakteryzacji, czy tańca oraz sesjach zdjęciowych.

Jak widać kolejna edycja targów Hobby zapowiada się naprawdę imponująco. – Jesteśmy przekonani, że zbliżające się wydarzenie podbije serca wszystkich zwiedzających i na długo pozostanie w pamięci nie tylko osobom lubiącym gry i modelarstwo, ale też wszystkim tym, którym zależy na poznaniu nowych pasji – podsumowuje Barbara Vogt.

Data: 25-26.10.2014r.

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, paw. 5, 6, 6a i 2
Godziny otwarcia:

  • 25 października – 10.00 – 18.00
  • 26 października – 10.00 – 17.00

Ceny biletów

  • bilet jednorazowy 17 zł/os.
  • bilet rodzinny jednorazowy (min. 3 osoby w tym jedno dziecko między 3, a 13 rokiem życia) 12zł/os.
  • bilet szkolny jednorazowy 12 zł/os.
  • dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny

Informacja prasowa

Komentarze (5)

Mindi

9 lat temu

Byłam na podobnych targach kilka lat temu w Łodzi. Ciekawe zdarzenie, wspaniałe klimaty. Bardzo żałuję, że w tym czasie nie mogę być w Poznaniu, chętnie wybrałabym się na to pełne pasji spotkanie.

pati25

9 lat temu

Ale to będą fajne targi.Może uczestniczące osoby znajdą jeszcze jakieś ciekawe pasje,hobby dla siebie

drobina

9 lat temu

Targi zapowiadaja się interesująco, aż mi szkoda, że swój wypad do Poznania zaplanowałam za dwa dni:\ – chętnie wpadłabym na te Targi.

Zostaw komentarz