-tam-gdzie-konczy-sie-droga-zaczyna-sie-przygoda-rozmowa-z-piotrem-szyszko

Piotra Szyszko, znany w środowisku jako „Żółty”, od lat podróżuje po całym świecie. Zdobywa szczyty gór, zmaga się z piaskiem Sahary, a nade wszystko kocha przygodę, jaką niewątpliwie jest off road.

O prawdziwości offroadowego powiedzenia, że „tam, gdzie kończy się droga, zaczyna się przygoda”, przekonał się między innymi w Chinach czy Albanii. Sam nazywa off road „przepustką do świata, o którym już dawno zapomnieliśmy”. Niejednokrotnie towarzyszy mu kamera TVN-u, a razem z Martyną Wojciechowską wspiął się na Kilimandżaro. Specjalnie dla portalu Menopauza.pl opowiada on o swojej pasji naszej redaktorce – Marii Sordon.

Redakcja: Co takiego wciągającego jest w wyprawach offroadowych? Dlaczego warto spróbować takiej formy wypoczynku i czy wiek ma znaczenie? Mam tu na uwadze kobiety w wieku menopauzalnym.

Piotr Szyszko: Taka wyprawa to przygoda sama w sobie. Jest to inna forma urlopu. Co do wieku… Ja sam mam już 50 + VAT (śmiech), a na ostatnią wyprawę na Ukrainę wybrałem się z kobietami w podobnym wieku. To zabawa, sport dla każdego. Każdy może wyjechać i spędzić niesamowicie czas. Takie kobiety, które już odchowały dzieci, najbardziej doceniają każdą chwilę spędzoną na wyjeździe. Dopiero teraz mają czas dla siebie. Po latach pełnych wyrzeczeń, poświęconych rodzinie nagle zderzają się z czasem, którym tylko one dysponują.

Maria S