Boże Narodzenie 2018 Lifestyle, czyli o tym się mówi Styl życia

Sztuka pakowania prezentów

prezentów

Pakowanie prezentów to prawdziwa sztuka. Piękne pudełka, kolorowe papiery i wstążki potrafią zamienić zwykłe opakowania w prawdziwe cuda. Tak przygotowane upominki zaskoczą wszystkich.

Czas prezentów

W świąteczny czas wręczamy naszym bliskim prezenty. Mniejsze, większe podarunki czy urocze drobiazgi – liczy się gest i pamięć. Upominki są wspaniałym uzupełnieniem magicznych chwil, spędzonych w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Mały gest może uradować nawet największego ponuraka. Ale każda rzecz, którą zamierzamy wręczyć wymaga odpowiedniej oprawy. Pakowanie prezentów wcale nie musi być skomplikowane i trudne. Z pomocą kilku narzędzi zapakujemy każdy świąteczny prezent, szybciej niż myślimy. Nasze podarunki będą tak atrakcyjne, że obdarowani długo nie będą chcieli ich rozpakowywać. Podpowiadamy jak zrobić wrażenie i oryginalnie zapakować gwiazdkowe prezenty.

Opakowanie z recyklingu

W pakowaniu prezentów możemy wykorzystać odpady takie jak rolki po papierze toaletowym czy stare gazety. Te elementy recyklingu mogą stanowić ciekawe rozwiązania jako efektowne opakowania. Mały drobiazg możemy umieścić w rolce po papierze, po czym zaginając jej brzegi do środka, stworzymy pudełko. Wystarczy obkleić je dowolnym papierem, nakleić kokardę, świąteczną ozdobę czy przewiązać wąską wstążką. Czarno-białe gazety zastąpią kolorowy papier prezentowy. Dzięki nim stworzymy prawdziwe opakowanie w stylu vintage. Gazetami owijamy kartonowe pudełko, w który znajduje się dana rzecz. Przewiązujemy je zwykłym sznurkiem i oryginalny prezent mamy gotowy.

Pudełka

Niektóre prezenty mają nieforemne kształty i rozmiary, przez co ciężko je zapakować. Rozwiązaniem będą różnej wielkości pudełka. Idealnie sprawdzą się pudełka po butach, ponieważ maja pokrywki. Obydwie jego części musimy obkleić papierem. Zarówno ten kolorowy, w świąteczny wzór jak i zwykły szary będzie odpowiedni. Do tak przygotowanego pudełka chowamy prezent, przykrywamy i przewiązujemy włóczką, sznurkiem lub wstążką. Przy szarym papierze, najefektowniej będą wyglądały kolorowe wstążki.

Nietypowe opakowania

Odchodząc od standardowych opakowań na prezenty możemy sięgnąć naszej kreatywności. Wszelkiego rodzaju butelki zwykle są pakowane w papierowe torebki. To dość nudne rozwiązane, dla którego mamy alternatywę. Butelkę ubierzemy w sweterkowy kubraczek. Wystarczy pomoc osoby robiącej na drutach, która wydzierga nam opakowanie. Możemy także wykorzystać stary sweter, z ciekawym splotem, z rękawa w mig wykonamy etui na butelkę. Słoiki także mogą być świetnym opakowaniem. Ukryte w nich, kolorowe słodycze będą prezentować się znakomicie, jeśli przewiążemy je wstążka lub zapakujemy w celofan i kokardę.

Naturalne ozdoby

Do pakowania prezentów warto wykorzystać dary natury. Gałązki choinki, ostrokrzewu, laski cynamonu czy zasuszone plastry cytrusów zachwycą swoją prostotą. Takie ozdoby będą prezentowały się najlepiej na tle szarego papieru. Opakowania spodobają się miłośnikom natury.

Karnety do prezentów

pakowanie

Najprostszym rozwiązaniem jest podpisanie prezentów na opakowaniu, ale w gąszczu ozdób możemy mieć trudności z odnalezieniem takich danych. Idealny rozwiązaniem są więc karnety. To małe karteczki – naklejane lub przywiązywane do upominków, pozwalające bez problemu trafić w ręce swoich właścicieli. Karneciki zrobimy sami lub kupimy w sklepie z artykułami papierniczymi. Wystarczy je podpisać i przymocować do upominków.

Pięknie zapakowane prezenty będą wspaniałą dekoracją pod świąteczną choinką. Nasz trud włożony w ich przygotowanie  z pewnością zostanie doceniony przez gości. Dla ich uśmiechu i radości, warto poświecić chwilę na efektowne zapakowanie gwiazdkowych podarunków.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

sirena46

7 lat temu

Tak Dulcyneo zgadzam się z Tobą. Teraz jest taki wybór różnych pudełek, torebek, wstążek……, że bez problemu możemy stworzyć piękne dzieło. Można też samemu coś stworzyć, ale na to trzeba czasu, którego niestety ciągle brakuje 🙁

dulcynea

7 lat temu

Pięknie zapakowane prezenty powodują , że frajda z prezentu jest większa . To przyjemne , że obdarowujący postarał się by prezent był pięknie opakowany. Więc przyjemność podwójna:)

Zostaw komentarz