Ikony stylu Moda

Szafiarka – blogerka dyktująca modę

szafiarka-blogerka-dyktujaca-mode

Kim są szafiarki – albo inaczej – blogerki modowe? Słyszy się o nich w internecie i coraz częściej można je zobaczyć na szklanym ekranie. Skąd przyszła moda na blogi o modzie?

Skąd się wzięły szafiarki?

Jedni je kochają, inni nienawidzą. Jedno jest pewne – nie da się przejść obok nich obojętnie. Ale zaczęło się całkiem niewinnie. Szafiarki to kobiety, które postanowiły podzielić się ze światem zawartością swoich szaf i zamiłowaniem do zabawy modą i stylem.

Szafiarki potrafią z kilku pozornie niepasujących do siebie rzeczy stworzyć oryginalną i niebanalną kreację. Ich inspiracją jest najczęściej moda uliczna (street fashion), ubrania sprzed lat (vintage) i twórcze przerabianie ubrań. Blogerki nie stronią też od prezentacji nowych kolekcji w ciekawych i niebanalnych zestawieniach.

Szafiarki dyktują modę na świecie

Pierwszą szafiarką była Cory Kennedy z USA. W 2007 roku zaczęła publikować w internecie swoje stylizacje i podbiła tym serca internautów nie tylko z Ameryki. To dzięki niej dziewczyny (zwłaszcza) oszalały na punkcie prezentowania zawartości własnych szaf. Cory jest dziś bardzo znana, a na swoim blogu fotografuje się najczęściej z gwiazdami.

Jedną z najpopularniejszych blogerek modowych na świecie jest Tavi Gevinson. Zadebiutowała jako dwunastolatka i szybko zyskała sympatię i sławę dzięki nieprzeciętnemu charakterowi.

Dziś Tavi jest zapraszana na największe pokazy mody, prowadzi własny magazyn i spełnia swoje marzenia, choć ma zaledwie 17 lat! Nowością wśród blogów modowych są szafiarki w rozmiarze XXL. Gabi Gregg prowadzi blog, na którym fotografuje amatorskie modelki o rubensowskich kształtach.

M. Witczak

Kim są szafiarki – albo inaczej – blogerki modowe? Słyszy się o nich w internecie i coraz częściej można je zobaczyć na szklanym ekranie. Skąd przyszła moda na blogi o modzie?

Ewolucja szafiarek

Szafiarki przeszły długą drogę i dziś najpopularniejsze z nich stały się nie tylko ikonami mody dla wielu internautek, ale przede wszystkim gwiazdami mody polskiego show-biznesu. Już nie nazywają siebie „szafiarkami” tylko „blogerkami modowymi”. Najbardziej popularne blogerki są zapraszane na wielkie imprezy modowe, występują w programach telewizyjnych i zaczynają się pojawiać w kolorowej prasie.

Z szafiarek, które dzielą się swoim hobby, wyrosły prawdziwe celebrytki. To spowodowało, że blogi o modzie stały się jeszcze bardziej popularne i usłyszało o nich więcej osób. Liczba blogów modowych wciąż rośnie. Młode dziewczyny i coraz więcej dojrzałych kobiet marzy, że ktoś dostrzeże wreszcie ich stylistyczny zmysł.

Niektórzy krytykują szafiarki za „parcie na szkło”, brak gustu, zwykłe przebieranki i pozowanie do aparatu. Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie blogi modowe kształtują gusta i wyrabiają zdanie o modzie wśród tysięcy czytelniczek.

M. Witczak

Komentarze (5)

pati25

10 lat temu

Pomysł na blogi modowe to świetna sprawa dla wszystkich inmnteresujących się modą.Potrzeba do tego dużo pomysłów,chęci do pisania i tworzenia nowych stylizacji

Mindi

10 lat temu

Zazdroszczę pasji, zdolności łączenia ubrań i odwagi publikowania. Myślę, że można sporo skorzystać z takich blogów jeśli jesteśmy niezbyt pewne czy wypada coś nosić to może dodać nam odwagi 😉

drobina

10 lat temu

Szafiarką to ja raczej nie zostanę. Nie mam głowy do takich inspiracji:-X, chociaż kto wie? Może bym stworzyła coś w sportowym stylu?:-X

Zostaw komentarz