Intymnie Suchość pochwy

Suchość pochwy – zapomnij o problemie!

suchosc-pochwy-zapomnij-o-problemie

Zmagasz się z suchością pochwy i pragniesz pozbyć się dyskomfortu towarzyszącego tej przypadłości? Na szczęście jest to możliwe. Ginekolodzy swoim pacjentkom rekomendują dopochwowe preparaty zawierające kwas hialuronowy, glikogen oraz kwas mlekowy. Wspomniane specyfiki charakteryzują się wysoką skutecznością w zwalczaniu dokuczliwych objawów suchości pochwy.

Szacuje się, że 30% kobiet zamieszkujących kraje wysokorozwinięte znajduje się w wieku pomenopauzalnym (8 milionów Polek ma już za sobą klimakterium). Choć przekwitanie jest naturalnym okresem w życiu pań, czasem towarzyszą mu dokuczliwe objawy. Za niedogodności, które odczuwają kobiety, odpowiadają zaburzenia hormonalne. U niektórych pań, wskutek niedoboru estrogenów, może pojawić się atrofia pochwy. Niespodziewanie prawidłowo funkcjonujący nabłonek przestaje wytwarzać wydzielinę o właściwościach nawilżających, jednocześnie pojawia się problem z utrzymaniem fizjologicznego pH. Wśród symptomów, które towarzyszą atrofii pochwy wymienia się:

  • uczucie dyskomfortu i suchości (dotyka 27-55% kobiet),
  • swędzenie i pieczenie okolic intymnych (u ponad 18% pań),
  • bolesne stosunki (z dyspareunią zmaga się 40-80% badanych),
  • podatność nabłonka na uszkodzenia mechaniczne
  • wzrost pH pochwy w kierunku zasadowego, co z kolei sprzyja infekcjom okolic intymnych.

Warto jednak pamiętać, że suchość pochwy dotyka nie tylko panie w okresie menopauzy, ale również młodsze kobiety. Uciążliwe dolegliwości mogą pojawić się po porodzie, zabiegach ginekologicznych lub wskutek stosowania antykoncepcji, antybiotyków czy tamponów. Na szczęście dzięki odpowiednio dobranym preparatom można pozbyć się dokuczliwych objawów.

HydroVag

Zmagasz się z suchością pochwy i pragniesz pozbyć się dyskomfortu towarzyszącego tej przypadłości? Na szczęście jest to możliwe. Ginekolodzy swoim pacjentkom rekomendują dopochwowe preparaty zawierające kwas hialuronowy, glikogen oraz kwas mlekowy. Wspomniane specyfiki charakteryzują się wysoką skutecznością w zwalczaniu dokuczliwych objawów suchości pochwy.

Z najnowszych rekomendacji ginekologicznych wynika, iż wysoką skutecznością w walce z suchością pochwy charakteryzują się dopochwowe preparaty, które zawierają kwas hialuronowy, glikogen oraz kwas mlekowy. Jak działają poszczególne składniki? Producenci specyfików z kwasem hialuronowym wykorzystują zdolność tej substancji do wiązania cząsteczek wody. Ten dobroczynny związek pokrywa nabłonek pochwy trwałą warstwą ochronną i tym samym zabezpiecza go przed utratą wody. Jednocześnie kwas hialuronowy poprawia nawilżenie i elastyczność tkanek. Miejscowe wprowadzenie kwasu mlekowego przyczynia się do obniżenia pH pochwy. Kwaśny odczyn chroni nas przed infekcjami okolic intymnych, ponieważ nie dopuszcza do rozwoju patogenów. Z kolei glikogen ma za zadanie zapewnić prawidłowe funkcjonowanie dobroczynnym bakteriom kwasu mlekowego.

Powyższe wnioski potwierdza polskie badanie przeprowadzone z udziałem kobiet, u których zastosowano miejscową terapię zawierającą kwas hialuronowy, glikogen i kwas mlekowy, podając preparat HydroVag. Badanie zostało przeprowadzone w 2013 roku w trzech ośrodkach: Katowicach, Lublinie i Warszawie. U kobiet stosujących preparat dopochwowy stwierdzono:

  • znaczną redukcję objawów atrofii – złagodzenie dyskomfortu intymnego spowodowanego suchością pochwy;
  • przywrócenie fizjologicznego pH, kwaśny odczyn stanowi naturalną barierę, która chroni pochwę przed infekcjami
  • istotną poprawę jakości życia seksualnego w tym: wzrost pożądania, podniecenia i nawilżenia,
    łatwiejsze osiąganie orgazmu, poprawę satysfakcji seksualnej oraz zmniejszenia dyspareunii (bólu podczas zbliżenia)!

Badania potwierdzają – dzięki HydroVag walka z dokuczliwymi objawami suchości pochwy jest łatwiejsza niż kiedykolwiek przedtem!

Więcej o badaniach>>

HydroVag

Komentarze (23)

pati25

5 lat temu

Suchość pochwy to uciążliwa dolegliwość.Dużo kobiet ma tą dolegliwość..Ale na szczęście można jej zapobieać,leczyć ją.Pomoże nam preparat HydroVag

Kifka

6 lat temu

Przyznam szczerze, że nigdy nie interesowałam się taką tematyką. Dopiero z upływem lat, jakoś tak mnie naszło. Chciałabym zebrać jak najwięcej informacji dotyczących „tych” problemów. Różnie to w zyciu bywa. W razie czego nie będe panikować tylko spokojnie poradzę sobie z problemami.

Lanza

6 lat temu

Zgadzam się z kaczuszką, jesteśmy kobietami, tutaj na stronie jesteśmy w swoim gronie i możemy się wzajemnie wspierać i rozmawiać. Ja kiedyś używałam, żeli Durexa (ale tak w ramach „zabawy”). Wątpię by sprawdziły się przy tego typu problemach. W razie czego wiem, że mam sięgnać po Hydrovag. Dziękuję redakcjo za cenne rady. Jesteście najlepsi! 🙂

Aniołek56

6 lat temu

Możliwe, że w przyszłości będę musiała przyjrzeć się ofercie firm farmaceutycznych, ale na razie wolę o tym nie myśleć;)

drobina

6 lat temu

Tak zachwalacie tego „lubryka” to może sięgnę po ten preparat i sobie …pobrykam:-X (devil) ,
a tak poważnie to póki co, nie muszę stosować HydroVagu, ale kto wie, może kiedyś trzeba będzie to zrobić :-X

AduSia

6 lat temu

Nigdy nie wiadomo. Kilkanaście lat temu, będąc stosunkowo młodą kobietą tuż po 30stce musiałam już się wspomagać lubrykantami podczas współżycia. Ale to nic złego. Ile w tym frajdy! Tyle różnych smaków, zapachów…. Zawsze to jakieś urozmaicenie. Hihihihi :-*

Zyśka

6 lat temu

Najważniejsze, że osoby, które mają problem, nie zostały pozostawione same sobie. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała sięgać po tego typu preparaty.

migotka

6 lat temu

Nie jestem przekonana do tego typu preparatów, aczkolwiek taki mój urok. Gdy pojawia się nieznane, odczuwam lęk. Mąż długo przekonywał mnie do zmiany telefonu na smartfon, ale z czasem doceniłam urok tego wynalazku. Na szczęście na razie nie mam problemów intymnych. Jeśli się pojawią, będę wiedziała po co sięgać.

Amelie_53

6 lat temu

W przeciwieństwie do Arisy – mnie takie problemy powoli przytrafiają się coraz cześciej. Hydrovag znam bardzo dobrze. Nie raz stosowałam. Ogólnie polecam. Nie wiem czy jest coś skuteczniejszego na rynku. Mój ginekolag zawsze zaleca mi ten prepearat.

Lanza

6 lat temu

Kaczuszka ma rację. Jeśli czegos nie wiesz – pytaj swojego lekarza. Takie czytanie „porad” w internecie nie zawsze jest dobre. Część to mity wyssane z palca. A specjalista zawsze rpawdę Ci powie. 🙂

kaczuszka

6 lat temu

Irene_J, warto porozmawiać ze specjalistą. Ja również nie mam zaufania do środków sprzedawanych bez recepty, ale zapytałam lekarza o opinię. Ginekolog stwierdził, że takie preparaty są skuteczne. Wypróbowałam i jestem zadowolona.:)))

Irene_J

6 lat temu

Nie mam przekonania do takich preperatów. Musiałabym prozmawiać ze swoim ginekologiem, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

amandos

6 lat temu

To prawda, schość pochwy może nas dopaść w każdym wieku;/ Choć do menopauzy trochę mi jeszcze pozostało, zmagam się z tym problemem. Muszę kupić sobie jakiś preparat dopochwowy.

Zostaw komentarz