Intymnie Suchość pochwy

Suchość pochwy podczas stosunku

suchosc-pochwy-podczas-stosunku

Suchość pochwy podczas stosunku może okazać się problemem, który nawet najbardziej romantyczne chwile zamieni w ból.

Kobiecy problem

Brak ochoty na seks może być wynikiem problemów intymnych, które często dotykają kobiety. Jednym z nich jest suchość pochwy. Perspektywa bólu skutecznie zniechęca do przeżywania intymnych chwil. Odpowiedni poziom nawilżenia umożliwia przyjemny stosunek zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. Problem suchej pochwy może mieć różne przyczyny.

Przyczyny suchości pochwy

Źródła problemów związanych z suchą pochwą możemy szukać w hormonach. Zaburzona gospodarka hormonalna przyczynia się do wielu objawów, które możemy zaobserwować w naszym organizmie. W okresie ciąży oraz menopauzy, może wystąpić mniejsza produkcja estrogenu. Hormon ten odpowiada za nawilżenie pochwy. Gdy jego brakuje, narząd produkuje mniej śluzu, co przyczynia się do suchości pochwy. Estrogen jest także odpowiedzialny za ilość kolagenu, który ma znaczenie w wyglądzie skóry. Zażywanie niektórych leków także może oddziaływać na pracę kobiecych hormonów oraz prawidłowe nawilżenie skóry. Przemęczenie i stres również bywa odczuwalne. Suchość pochwy może powodować różnego rodzaju infekcje i grzybice. Problem może mieć także podłoże psychiczne bądź związane z owulacją. Częste wizyty na basenie oraz codzienne zakładanie wkładek higienicznych mogą wysuszać naszą skórę, także miejsc intymnych, powodując tym samym nieprzyjemne uczucie. Niewłaściwie dopasowana bielizna, która jest zbyt obcisła często powoduje podrażnienia. W trosce o miejsca intymne należy wybierać taką, która będzie wykonana z naturalnych tkanin, a przede wszystkim będzie w odpowiednim rozmiarze.

Leczenie suchości pochwy

Problem suchości pochwy jest bolesny i powoduje duży dyskomfort życia seksualnego. Istnieją sposoby, które pomagają go skutecznie zwalczać. Jedną z metod jest hormonalna terapia zastępcza, dość często stosowana w leczeniu objawów menopauzy. Na suchość pochwy pomagają także globulki dopochwowe. Zawierają one substancje nawilżające oraz pozwalające na dodatkową ochronę wrażliwych miejsc przed różnego rodzaju infekcjami intymnymi. Tego typu środki znajdziemy w aptekach.

Suchość pochwy podczas stosunku to problem wielu kobiet. Dolegliwość można jednak skutecznie wyleczyć, ciesząc się z udanego życia intymnego, bez zbędnych problemów.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

pati25

7 lat temu

Suchość pochwy to częsty problem kobiet w okresie menopauzy.Ale jest wiele środków (maści,żeli) z pomocą których możemy poradzić sobie z suchością pochwy

dulcynea

8 lat temu

Suchość pochwy to jest problem w okresie menopauzy. Powodów może być wiele.
Jednakże dobrze , że są dostępne doraźne środki:-)

elle@elle

8 lat temu

slyszalam ze suchosc pochwy moze byc z powodow hormonalnych ,ja jestem w czasie premenopauzy i na razie jeszcze tego prblemu nie mam,ale zawsze mozna kupic zel intymny ,trcohe do wyboru na rynku tego jest

Zostaw komentarz