Sprawdzony sposób na pozbycie się zrogowaceń

Każda z nas marzy o pięknej skórze wolnej od nierówności i zrogowaceń. Niestety, pewne części naszego ciała są szczególnie narażone na ich powstawanie. Najczęściej mamy tutaj do czynienia z miejscami, na które w ciągu dnia wywieramy spory nacisk i są one regularnie poddawane tarciu. Na szczęście te zmiany można zredukować. Przedstawiamy sprawdzony sposób na pozbycie się zrogowaceń z łokci i stóp.

Dlaczego na stopach powstają zrogowacenia?

Nasze stopy są szczególnie podatne na powstawanie zrogowaceń. Obuwie, które nosimy nie zawsze należy do wygodnych. Twarde tworzywo, z którego wykonano nasze sandały czy klapki, powoduje powstawanie odcisków, otarć oraz zrogowaceń. Na dodatek latem często chodzimy boso po plaży. Z jednej strony jest to zdrowe dla naszych stóp, z drugiej sprzyja powstawaniu różnego rodzaju odgniotków i zrogowaceń. Problem twardych, szorstkich pięt bardzo często dotyka osoby z nadwagą, nadprogramowe kilogramy prowadzą do zaburzenia mikrokrążenia w kończynach dolnych. W rezultacie komórki naskórka obumierają przedwcześnie. Brak odpowiedniej i regularnej pielęgnacji także sprzyja powstawaniu szorstkości pięt. Bardzo często zapominamy, że stopy nie posiadają gruczołów łojowych, które wytwarzają łój o działaniu natłuszczającym, który pełni rolę naturalnej bariery ochronnej. W rezultacie stopy trzeba systematycznie nawilżać i natłuszczać, stosując odpowiednio dobrane kremy. Także niedobór niektórych makro- i mikroelementów prowadzi do problemu pękających pięt. Do nadmiernego rogowacenia stóp przyczyniają się też zaburzenia hormonalne w okresie menopauzy oraz predyspozycje genetyczne. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku łokci, o które opieramy się podczas pracy, oglądania filmu w kinie itp. Regularny nacisk sprzyja powstawaniu nierówności i zrogowaceń. Wiele z nas wieczorem zapomina o aplikacji balsamu do ciała, przez co naturalna bariera hydrolipidowa łokci nie zostaje odbudowana.

Jak działa dobroczynny mocznik?

W walce ze zrogowaceniami na łokciach i stopach pomóc może preparat z mocznikiem. Składnik ten wykazuje zróżnicowane działanie w zależności od tego, w jakim stężeniu go użyjemy. W przypadku produktów o 5-procentowej zawartości mocznika obserwuje się właściwości nawilżające. Natomiast preparaty o 30-procentowym i wyższym stężeniu mocznika wykazują aktywność złuszczającą. To właśnie one odgrywają kluczową rolę w walce ze zrogowaceniami.

Po jaki preparat złuszczający sięgnąć w przypadku zrogowaciałych stóp i łokci?

Jeśli borykasz się z problemem zrogowaceń, popękanych pięt, modzeli, odcisków i nagniotków na stopach, pomocnym rozwiązaniem może okazać się Cremobaza 50%. Jest to krem, zawierający mocznik w stężeniu 50%. W rezultacie wykazuje on silną aktywność złuszczającą. Pod jego wpływem zrogowacenia ulegają zmiękczeniu. Cremobaza 50% usuwa twardy, martwy naskórek, który pokrywa problematyczne części ciała takie jak stopy. W rezultacie stają się one wygładzone i miękkie. Stosowanie tego produktu zaleca się w przypadku zrogowaciałej skóry kolan, łokci i stóp. Preparat ten stanowi nieocenione wsparcie w przypadku silnie popękanej skóry pięt. Z pomocą Cremobazy 50% zredukujesz modzele, odciski i nagniotki na stopach.

Cremobaza

Jak stosować Cremobazę 50%?

Cremobaza 50% nie zawiera komponentów zapachowych, które należą do często spotykanych alergenów. Jej bezpieczeństwo stosowania potwierdzają testy dermatologiczne.  Zaleca się nanoszenie kremu na oczyszczoną i suchą skórę zrogowaciałych miejsc, jego lekkie wmasowywanie i pozostawienie aż do całkowitego wchłonięcia. Cremobazę 50% należy stosować raz dziennie, najlepiej wieczorem, przez okres nie dłuższy niż 14 dni.

Więcej informacji nt. produktu Cremobaza 50% znajdziesz na stronie internetowej.