Kultura Styl życia

Powiedz tak – Anna Szafrańska

Powiedz tak – Anna Szafrańska

Powiedz tak stanowi kontynuację powieści Właśnie tak. Pierwsza część zaintrygowała czytelników swoim zakończeniem. Na szczęście wszyscy, którzy zdążyli się zżyć z głównymi bohaterami, mogą poznać ich dalsze losy, sięgając po najnowszą książkę Anny Szafrańskiej.

Przyjęcie oświadczyn Michała

Stefania Trocka postanawia się przeprowadzić do Drzewicy. Kobieta przyjmuje także oświadczyny Michała – lekarza, który wychowuje córkę, Melanię. Głównej bohaterce udaje się nawiązać nić porozumienia z dziewczyną.

Brak akceptacji ze strony przyszłych teściów

Stefania Trocka to elokwentna kobieta, która ma na swoim koncie wydane książki. Mogłoby się wydawać, że musi przypaść do gustu przyszłym teściom. Radość Stefanii i Michała nie trwa jednak długo. Rodzice lekarza nie akceptują Stefanii. Jakby tego było mało, była żona Michała przypomina sobie o córce i eksmężu.  Stefania będzie musiała stawić czoła licznym przeciwnościom losu. Czy wyjdzie z nich obronną ręką?

Wartka akcja

Anna Szafrańska powieścią Powiedz tak kończy cykl przygód głównych bohaterów. Autorka starała się niepotrzebnie nie przeciągać wątków, za co należą jej się słowa pochwały. Wolę, gdy cykl kończy się w dwóch niespecjalnie opasłych tomach, ale za to jego akcja toczy się naprawdę szybko i sprawnie.  Tutaj nie znajdziemy rozwlekłych opisów przyrody, strojów itp. Anna Szafrańska w powieści Powiedz tak koncentruje się na ukazaniu relacji międzyludzkich.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz