sposoby-na-piekne-usta

Piękne i zadbane usta są nie tylko wizytówką kobiety, ale także i dużym atutem. A zmysłowe, wydatne, pięknie wyglądające wargi są marzeniem całej rzeszy kobiet. Podpowiadamy, jak uzyskać taki efekt.

Pielęgnacja ust

Masaż

Do masażu ust można użyć szczoteczki do zębów. Masaż włosiem szczoteczki poprawia krążenia, jak również usuwa martwe komórki naskórka. Dzięki temu usta są gładkie, jędrne i mają odpowiedni, zdrowy koloryt. Zaleca się, aby po masażu posmarować usta odżywczym balsamem do ust.

Peeling

Peeling ust można wykonać mieszaniną cukru i witaminy E (kapsułki z witaminami można kupić w aptece) lub mieszaniną cukru z oliwą. Dzięki takiemu zabiegowi skóra regeneruje się i jednocześnie nabiera zdrowego wyglądu. Zaleca się wykonywanie peelingu minimum raz w tygodniu. Po zabiegu należy także odżywić usta.

Kosmetyki naturalne

Miód

Miód był wykorzystywany już przez nasze prababcie! Świetnie nawilża usta, dostarcza im wszelkich niezbędnych składników oraz zapobiega stanom zapalnym (takie właściwości ma miód spadziowy oraz wielokwiatowy). Szczególnie polecany jest wtedy, kiedy usta są spierzchnięte i mają tendencję do pękania.

Sabina Sosnowska