Dbaj o twarz Uroda
Sposoby na odwodnioną skórę

Sucha, szorstka i cienka skóra, przez którą prześwitują naczynka krwionośne może być objawem odwodnienia. Podpowiadamy, jak temu zaradzić.
Odpowiednio nawilżona skóra to źródło idealnej, gładkiej i promienistej cery. Poza tym nawilżona skóra chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, opóźnia proces starzenia się oraz zapobiega reakcjom alergicznym, takim jak: pieczenie i swędzenie.
Problem pojawia się, gdy codzienny bilans gospodarki wodnej jest na minusie… Odwodnieniu skóry w szczególności nie sprzyjają warunki klimatyczne takie, jak: wiatr, mróz oraz silne promienie słoneczne.
Niestety, winny jest często także sam człowiek! Skórze nie służy przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach czy samochodach. “Zabójstwem” jest również nieodpowiednia pielęgnacja!
Nawilżanie skóry
Mycie twarzy ciepłą wodą ze zwykłym mydłem, używanie kosmetyków z alkoholem i częste wizyty w solarium – to absolutne tabu! Z tych nawyków najlepiej zrezygnować i to jak najszybciej!
O prawidłowy wygląd skóry trzeba dbać! Jej nawilżenie najlepiej rozpocząć od wewnątrz. Co to oznacza? Pić, pić i jeszcze raz pić! Organizm potrzebuje każdego dnia co najmniej 1,5-2 litrów wody!
DR
Sucha, szorstka i cienka skóra, przez którą prześwitują naczynka krwionośne może być objawem odwodnienia. Podpowiadamy, jak temu zaradzić.
Zewnętrzna ochrona skóry
Lipidy, witaminy, substancje zmiękczające, odżywcze oraz ochronne można dostarczyć również od zewnątrz. Wystarczy zdecydować się na linie kosmetyków opracowanych specjalnie dla skóry odwodnionej. Specyfiki te są gęste, zawierają dużą ilość olejków i tłuszczy oraz substancji odbudowujących włókna kolagenu i elastyny. Na szczęście, nie pozostawiają skóry tłustej i świecącej.
Produkty do mycia twarzy powinny natomiast zmywać zanieczyszczenia, nie uszkadzać warstwy hydrolipidowej skóry, a przy tym pozostawić delikatny filtr ochronny.
Na dzień, o każdej porze roku, warto sięgać po kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, a na noc – bogate kremy nawilżające. Powód? Nocą regeneracja naskórka przebiega szybciej.
DR
Sucha, szorstka i cienka skóra, przez którą prześwitują naczynka krwionośne może być objawem odwodnienia. Podpowiadamy, jak temu zaradzić.
Od czasu do czasu warto sięgnąć także po maseczkę nawilżającą, która nie tylko odżywia, ale i koi ewentualne podrażnienia. Najlepiej wybrać te maseczki, które pozostawia się do wchłonięcia. Maski zastygające zawierają często glinkę, a typu peel off – mogą dodatkowo wywołać stany zapalne.
Kiedy udać się do specjalisty?
Gdy skóra potrzebuje intensywnej pomocy, nie warto czekać!
Najlepiej od razu wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego.
Mezoterapia z użyciem ampułek kwasu hialuronowego lub kolagenu, alg, wyciągu soi lub pszenicy, masła shea czy witamin i protein – to najlepszy zabieg dla skóry odwodnionej.
DR
« Potrzeba wsparcia w procesie leczenia
nicolle_26@o2.pl
11 lat temu
Myję twarz żelem i to mi pomaga, do tego używam kremu nawilzającego ale chyba za mało piję wody, niestety moja skóra nie jest taka jak powinna być
aga335
11 lat temu
Od ponad 25 lat myje twarz tylko woda przegotowana lub szalwia , nie stosujac mydla , bo wiem ze to wysusza , ale zdarza mi sie pic za malo wody z tym miewam problem i to na pewno nie wychodzi mi na dobre .
pati25
11 lat temu
Ciekawy artykuł.Od zawsze wiadomo,że powinno się nawilżać skórę.Od wewnątrz pijąc dużo wody i od zewnątrz.Stosuję rady zawarte w artykule.Nigdy nie myję twarzy wodą i mydłem gdyż od razu pojawiają się krostki,nie opalam się.Używam kosmetyków właśnie do skóry odwodnionej z Iwostinu.Piję dużo wody mineralnej
mejgosia
11 lat temu
Również myję twarz wodą z mydłem, wieczorem podczas kąpieli, potem ,od kilku lat smaruję twarz i dekolt kremem NIVEA Q-10 na noc, natomiast rano , przed makijażem używam tonic nawilżający ( obecnie mam VICHY), no i nie mam problemów!
drobina
11 lat temu
Podobnie jak Meguszka, do mycia twarzy używam wody i mydła i żyję. Za kremami nie przepadam – jeśli już, to jakiś krem z Bielendy odpowiedni do mojej cery, lub zwykła nivea. Ewentualnie stosuję płyn miceralny i jakoś nie narzekam na moją cerę. Staram się też pić dużo wody, chociaż w moim przypadku jest to dosyć trudne. Do niedawna piłam tyle co kot napłakał. Teraz, po zmianie nawyków żywieniowych, pilnuję, żeby to chociaż było około 1-go litra dziennie.
filodendron
11 lat temu
Zawsze miałam tłustą cerę,teraz już mniej.Przeważnie kremy mi szkodzą,mam wrażenie ,że moja skóra nie chce kremu.Za to lubi mleczka kosmetyczne do zmywania makijażu i to nie jakieś wymyślne,tylko tanie,ale dobre z Biedronki,a zresztą obojetnie jakie. Codziennie używam fluidu,tak ,że cały dzień moja twarz jest zakryta”kołderką” i bardzo jej to służy.
Annagata
11 lat temu
Po umyciu twarzy wodą mam uczucie nieprzyjemnego ciągnięcia.Ale nigdy jakoś nie przywiązywałam do tego wagi.A jakiś czas temu zaczęłam miewać dziwne rumieńce,choć one bardziej niż na policzkach pojawiają się wzdłuż linii nosa i wyglądają trochę jak skrzydła motyla.dermatolog poleciła mi na to okłady z wody termalnej.czy to pomaga,nie wiem,ale samopoczucie zaraz mam lepsze.A poważnie mówiąc,stosuję kremy różne różniste w zależności od potrzeby czy pory roku.I jak do tej pory wszystko się sprawdza.
Danusiate
11 lat temu
Staram się przestrzegać tych zasad, bo moja skóra jest bardzo sucha. Ostatnio nawet sama produkuję kremy – i trochę się poprawia, ale są tak tłuste, że mogę ich używać tylko na noc 🙂
Meguszka
11 lat temu
Ja jakoś myję buźkę mydłem i wodą z kranu. I żyję. A moja twarz ma się naprawdę dobrze:) Po myciu żelem do twarzy miałam suchą skórę. Czułam się jak w masce.
Oczywiście do demakijażu stosuję płyn micelarny, i odpowiedni krem dla mojej cery.
dulcynea
11 lat temu
Interesujący artykuł , przeczytałam z zainteresowaniem . Ja ,właściwie, stosuję te zasady. Podobno moja skóra wyglada na młodsza niż w metryce . Ale ja piję , piję i jeszcze raz piję dużo wody . A „pastować się” kremami- uwielbiam.
Opalam się też mało ,a twarzy wcale:).