sposoby na odwodnioną skórę

Sucha, szorstka i cienka skóra, przez którą prześwitują naczynka krwionośne może być objawem odwodnienia. Podpowiadamy, jak temu zaradzić.

Odpowiednio nawilżona skóra to źródło idealnej, gładkiej i promienistej cery. Poza tym nawilżona skóra chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, opóźnia proces starzenia się oraz zapobiega reakcjom alergicznym, takim jak: pieczenie i swędzenie.

Problem pojawia się, gdy codzienny bilans gospodarki wodnej jest na minusie… Odwodnieniu skóry w szczególności nie sprzyjają warunki klimatyczne takie, jak: wiatr, mróz oraz silne promienie słoneczne.

Niestety, winny jest często także sam człowiek! Skórze nie służy przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach czy samochodach. “Zabójstwem” jest również nieodpowiednia pielęgnacja!

Nawilżanie skóry

Mycie twarzy ciepłą wodą ze zwykłym mydłem, używanie kosmetyków z alkoholem i częste wizyty w solarium – to absolutne tabu! Z tych nawyków najlepiej zrezygnować i to jak najszybciej!

O prawidłowy wygląd skóry trzeba dbać! Jej nawilżenie najlepiej rozpocząć od wewnątrz. Co to oznacza? Pić, pić i jeszcze raz pić! Organizm potrzebuje każdego dnia co najmniej 1,5-2 litrów wody!

DR