Biust(o)nosze Moda

Sportowe staniki push up – na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Sportowe staniki push up

Zdjęcie autorstwa Elina Fairytale z Pexels

Aktywność fizyczna cieszy się coraz większą popularnością pośród kobiet. Panie dostrzegają, jak duży wpływ wywiera ruch na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. W trosce o swój dobrostan wybierają różne formy aktywności fizycznej. Dlaczego warto postawić na sportowe staniki push up? Na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Spis treści:

  1. Sportowe ubrania dla kobiet
  2. Dlaczego sportowe staniki są niezbędne dla kobiet aktywnych fizycznie?
  3. Dlaczego zwykły stanik nie nadaje się do uprawiania sportu?
  4. Po czym rozpoznać dobry stanik sportowy?

Sportowe ubrania dla kobiet

Kobiety nie żałują pieniędzy na zakup sportowych ubrań. W swojej szafie często mamy kilka par markowych legginsów, które zakładamy na siłownię. Kupujemy też termoaktywne bluzki do biegania. Stawiamy na renomowane buty sportowe, które mają zapewnić naszym stopom bezpieczeństwo podczas aktywności fizycznej. Bielizna jest jednak tym, na co zwracamy najmniej uwagi. Prawdopodobnie dlatego, że pozostaje niewidoczna dla osób postronnych. Warto jednak pamiętać, że zwykły stanik nie nadaje się na siłownię. Nie zapewnia bowiem należytego wsparcia dla naszego biustu. W związku z tym warto postawić na sportowe staniki push up.

Dlaczego sportowe staniki są niezbędne dla kobiet aktywnych fizycznie?

Dobre sportowe staniki push up nie tylko dobrze podtrzymują biust podczas biegania czy ćwiczeń na siłowni, ale też mogą wyglądać stylowo. Niektóre kobiety zakładają je pod T-shirt, inne natomiast traktują jako samodzielny crop top, który w połączeniu z legginsami z wysokim stanem wygląda niezwykle kusząco i kobieco.  Gdy uprawiamy sport, nasze ciało się porusza, a piersi zostają wprawione w drgania. Jednocześnie sutki są narażone na przeciążenia. Nasza skóra wykazuje pewną elastyczność, jednak przy regularnym wysiłku fizycznym bez odpowiedniego zabezpieczenia, jakim jest stanik sportowy, może stawać się wiotka. W rezultacie pojawia się obwisły biust. Na szczęście można temu zapobiec, sięgając po dobry stanik sportowy push up.

Dlaczego zwykły stanik nie nadaje się do uprawiania sportu?

Mogłoby się wydawać, że zwykły biustonosz zapewnia piersiom należyte wsparcie i nie trzeba kupować jego sportowego odpowiednika. Nic bardziej mylnego. Zwykłe staniki są wykonane z lekkich materiałów, a obecne w nich miski stosunkowo mocno wycięte. W rezultacie taki biustonosz nie jest w stanie zapewnić piersiom należytej podpory podczas serii drgań,  w jakie wprawiamy je podczas aktywności fizycznej. Ponadto zwykły stanik może się wrzynać i powodować dyskomfort podczas ćwiczeń na siłowni.

Po czym rozpoznać dobry stanik sportowy?

Dobry stanik sportowy jest wykonany z elastycznego materiału, który przepuszcza powietrze dzięki mikroporom. Ponadto powinien posiadać grubszy pas pod biustem, który ściśle przylega do ciała i stanowi odpowiednią podporę dla piersi.  Ważne są także dobrze wyprofilowane miski, które zawierają wkładki typu push up. Te nadają ładny kształt biustowi i sprawiają, że ten prezentuje się niezwykle apetycznie. Ponadto gwarantują, iż nasze sutki nie będą prześwitywać. Jeśli nie lubisz zakładać stanika przez głowę, poszukaj modelu zapinanego na haftki.

Dodaj komentarz