Dieta O dietach

Skrobia, recepta na długowieczność?

skrobia-recepta-na-dlugowiecznosc

W dobie współczesnych chorób cywilizacyjnych w postaci cukrzycy, otyłości, czy nadciśnienia tętniczego cierpi wiele dorosłych osób, a nawet i dzieci. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie jak najprędzej.

Lekarze podają, iż przyczyną problemów ze zdrowiem jest niewłaściwa dieta, nieodpowiedni sposób spożywania posiłków, brak higieny snu, zbyt duży poziom stresu oraz brak aktywności fizycznej. Dlatego też, wprowadzając jakiekolwiek zmiany w naszym żuciu – z reguły zaczynamy od diety.

Skrobia nie taka zła – recepta na długowieczność

Panuje powszechny pogląd, że schudnąć można tylko dzięki drastycznemu obniżeniu kalorii spożywanych produktów. Niestety rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej – owszem, schudniemy w błyskawicznym tempie, jednak utrzymanie wymarzonej wagi będzie graniczyło z cudem. Dlatego lepiej stopniowo wprowadzać trwałe i prawidłowe nawyki, które będą nam towarzyszyły do końca życia.

Dieta McDougalla

Polega na spożywaniu pożywnych, niskotłuszczowych dań bazujących na dużej ilość warzyw oraz owoców charakteryzujących się dużą zawartością skrobi. Dzięki temu możliwe nie staje się nie tylko zgubienie nadmiaru kilogramów, ale również poprawie ulega ogólny stan naszego zdrowia. Polepszeniu ulega przemiana materii oraz samopoczucie.

Specjaliści do tej pory błędnie sądzili, iż nie należy jeść zbyt dużych ilości skrobi, gdyż rozkładana jest na cukier, który z kolei zmienia się w tłuszcz. Dr McDougall dowodzi jednak, iż skrobia zawarta w warzywach i owocach przyczynia się do zachowania szczupłej sylwetki oraz sprawnego ciała przez całe życie.

Jakie produkty spożywać

Kukurydza, fasola, ziemniaki i ryż dostarczają dużą ilość węglowodanów, błonnika pokarmowego oraz jednocześnie są bardzo ubogie w tłuszcze. W dużej mierze więc, to one królują w menu tej diety. Jedną z jej zalet jest doskonałe zbilansowanie. Dostarcza bowiem naszemu organizmowi odpowiednie dawki białka, tłuszczu, witamin i minerałów oraz przeciwutleniaczy i fitozwiązków. Ponadto nie wpływa na wzrost poziomu złego cholesterolu.

Warto pamiętać o tym, że diety cud nie przynoszą żadnych większych korzyści. A jeśli już, to tylko na krótka chwilę. Warto postarać się zmienić swój sposób postrzegania żywienia , aby cieszyć się dobrym zdrowiem i rewelacyjna sylwetką.

Anna D.

Komentarze (5)

Mindi

7 lat temu

Pomyślę o zmianie diety. Przydałyby się konkretne przepisy na początek, bo z braku czasu zwykle kończy się na sprawdzonych już daniach.

Emilly27k

7 lat temu

Na szczęście lubię dania ze skrobi ziemniaczanej i cieszę się,że lubię je jeść, bo zachowuje się dzięki temu długowieczność. :))):))):))):)))

drobina

7 lat temu

Na własnej skórze się przeknałam jak wielkie znaczenie dla naszego organizmu ma odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna.:-)

Zostaw komentarz