Dzieje się Wydarzenia

„Zdrowie i Ekologia na co dzień” – I Konferencja Polskiej Akademii Zdrowia

-zdrowie-i-ekologia-na-co-dzien-i-konferencja-polskiej-akademii-zdrowia

Tematyka zdrowego stylu życia budzi coraz większe zainteresowanie – w mediach i społeczeństwie. Naukowcy prowadzą badania, specjaliści tworzą i komponują diety, a celebryci piszą książki. Tymczasem przeciętny Kowalski próbuje zmierzyć się z olbrzymią ilością wiedzy, a wreszcie wybrać to, co dla niego najlepsze. Aby promować zdrowy tryb życia i przekazywać rzetelną wiedzę Polska Akademia Zdrowia zorganizowała konferencję poświęconą tej tematyce.

Coraz częściej narzekamy na zmęczenie, złe samopoczucie, a nawet brak energii do życia. Panaceum na te dolegliwości może być przejście na zdrowy tryb życia. Takie prozaiczne czynności jak samodzielne przygotowywanie posiłków i umiejętne dobieranie produktów mają kolosalny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu oraz jego odporność.

Teoria kontra rzeczywistość

Chociaż blisko 90 proc. Polek przypisuje znaczącą rolę zdrowemu trybowi życia, to niewiele z nich stosuje te zasady w praktyce. Z badań wynika, że prawie połowa kobiet optymalne odżywianie oraz dbałość o fizyczną formę postrzega jako trudne i uciążliwe. A przecież prowadzenie zdrowego trybu życia nie oznacza konieczności rezygnacji z wszystkich przyjemności. Jedną z barier utrudniających wprowadzenie zbilansowanej diety jest brak wiedzy na temat reguł zdrowego odżywiania. Problem ten nie dotyczy wyłącznie kobiet, ale całego społeczeństwa. Okazją do zasięgnięcia specjalistycznej wiedzy z tego zakresu jest I Konferencja Polskiej Akademii Zdrowia. Wydarzenie pod hasłem Zdrowie i ekologia na co dzień odbędzie się dnia 28 października br. w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Eksperci radzą…

Genetycznie modyfikowana żywność, otyłość oraz brak aktywności fizycznej to współczesne problemy, które dotykają coraz większą część społeczeństwa. Aktualnie głównym zagrożeniem są choroby układu krążenia. Rośnie także liczba nowotworów, często wynikających z prowadzonego stylu życia. Ponadto, obok tak zwanych epidemii cywilizacyjnych, mamy do czynienia z pogarszaniem się kondycji fizycznej. – W zdrowym stylu życia nie chodzi wyłącznie o ideę czy modę lansowaną przez popkulturę, ale o praktyczne korzyści. Dbając o siebie zwiększamy szansę na uniknięcie wielu chorób, a na co dzień cieszymy się lepszym samopoczuciem i mamy więcej energii do działania – wyjaśnia Marek Wawrzeńczyk, Prezes Stowarzyszenia „Polska Akademia Zdrowia”. Zaplanowana na najbliższy wtorek konferencja Zdrowie i ekologia na co dzień jest ogólnopolskim wydarzeniem skierowanym do wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Podczas spotkania prelegenci przedstawią nie tylko teoretyczne aspekty, ale również wiele praktycznych i sprawdzonych wskazówek. Wśród zaproszonych gości są m.in.: Sir Julian Rose, Jadwiga Łopata, Jerzy Maslanky, prof. dr hab. inż. Leszek Woźniak, Jerzy Zięba, lek. med. Jadwiga Kempisty oraz Janusz Nawolski. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie internetowej: http://www.paz.org.pl/wydarzenia/i-konferencja-polskiej-akademii-zdrowia/

Informacja prasowa

Komentarze (4)

Emilly27k

6 lat temu

Jako młoda osoba, która preferuje dobre jedzenie i zdrowe uważam,że nie zawsze dbamy o to,aby zachować standard zdrowej żywności. Temat ciekawy, ale niestety nie będzie mnie na spotkaniu konferencyjnym.

pati25

6 lat temu

Bardzo interesujący temat..Staramy się prowadzić zdowy tryyb życia.Ja interesuję się tym tematem i żałuję,
że nie mogę uczestniczyć w tej konferencji.

Zostaw komentarz