skora-pod-specjalnym-nadzorem

Okres zimowy, który coraz bardziej daje się nam we znaki, jest czasem, w którym cała nasza skóra, począwszy od twarzy aż po stopy, powinna znaleźć się pod szczególną ochroną. Mróz, zimny wiatr oraz wilgoć nie działają korzystnie na regenerację naszego naskórka. Trzeba poświęcić więcej uwagi aby dobrać specjalne, ochronne kosmetyki.

Zacznijmy od „góry”

Mówiąc „góra” mam na myśli włosy, które w czasie zimy zaczynają zachowywać się inaczej niż zwykle. Oprócz temperatury, jest to spowodowane również faktem, że nosimy czapki, które nie zawsze są wykonane z materiału, dbającego o naszą fryzurę. Włókna syntetyczne powodują, że włosy stają się oklapłe oraz zelektryzowane, co oprócz mało estetycznego wyglądu, obniża ich odporność. W zimowy czas pamiętajmy, aby nie kończyć pielęgnacji na szamponie.


Starajmy się regularnie używać odżywek nawilżających, które stworzą warstwę ochroną przed zimnem. W tym czasie nie żałujmy naszym włosom również maseczek regenerujących oraz odbudowujących, ponieważ pozwoli nam to pozbyć się efektu suchych, zniszczonych oraz elektryzujących się włosów.

“Kremowa maska”

Zimowa pielęgnacja twarzy to najistotniejszy element naszej „skórnej układanki”. Wynika to oczywiście z faktu, że w tym miejscu skóra jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Wahająca się ciągle temperatura powietrza sprawia, że naskórek naszej twarzy jest wysuszony. Posiadaczki skóry naczyniowej oraz suchej szczególnie powinny zwrócić uwagę, aby przed każdym wyjściem z domu nałożyć odpowiednią warstwę kremu ochronnego.
Stworzy on wówczas barierę, która zredukuje tarcia powietrza. Pamiętajmy jednak, że przed każdą kolejną eskapadą należy tą czynność powtórzyć.

Jeżeli codziennie robimy makijaż, polecam zwrócić uwagę na stosowany podkład. Coraz częściej firmy kosmetyczne, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu Pań z problemami skórnymi, tworzą serie przeznaczone do poszczególnych rodzajów cery. Warto w zimowy okres zaopatrzyć się w specjalny fluid, który na pewno zwiększy naszą barierę ochronną. Podczas wieczornej pielęgnacji zwróćmy uwagę, aby częściej używać mleczka do demakijażu niż toniku, który może podrażniać przemarzniętą skórę.

Nie zapominajmy również o ustach. Spierzchnięte i nadwrażliwe z powodu braku warstwy ochronnej w postaci tłuszczu, bolą i psuja estetykę naszej twarzy.

W domu zafundujmy naszym wargom intensywną kurację, która przywróci im miękkość i gładkość.
Pomóc nam w tym może śmietana albo twarożek, który po paru minutach na ustach zniweluje ból i swędzenie. Dobrym sposobem jest również skumulowana dawka witaminy C, którą znajdziemy np w pomarańczy. Wyciśnięty sok zmiękczy usta.

Przed wyjściem możemy je dodatkowo nawilżyć całkowicie naturalnymi składnikami, takimi jak masło kakaowe bądź olejek jojoba, które to nałożone na usta stworzą barierę ochronną.

„Zabalsamuj” ciało!

Zimową porą cudownie jest wziąć relaksującą gorącą kąpiel. Nie odmawiajmy sobie tej przyjemności, tylko pamiętajmy o pewnych zasadach.

Po pierwsze, wychodząc z kąpieli, dokładnie wysuszmy ciało, gdyż pozostawione resztki wody przesuszą dodatkowo naszą skórę. Szczególną uwagę należy zwrócić na stopy oraz łokcie, ponieważ znajduje się w nich znikoma ilość gruczołów łojowych. Gdy już dokładnie osuszymy ciało, pokryjmy je bardzo obficie balsamem. W mroźnym sezonie wybierzmy taki preparat, który jest zaopatrzony w składniki dodatkowo nawilżające – jak kwas hialuronowy czy mocznik.

Nie zapominajmy, że zimą bardzo cierpią nasze dłonie. Starajmy się, aby zawsze w torebce był obecny krem do rąk. Warto również zaopatrzyć się w specjalnie przygotowane przez firmy kosmetyczne serie zimowe, którezostały wzbogacone o dodatkowe składniki nawilżające.

Zima to cudowny czas, szczególnie gdy wygląda tak malowniczo, jak w tym roku. Nie rezygnujmy ze spacerów, zabaw z dziećmi na śniegu czy innych form aktywności. Pamiętajmy jedynie o kilku podstawowych zasadach ochronnych, a na pewno nasze ciało nie odczuje minusowej temperatury.

Ania 14-stek