skad-zdobyc-informacje-o-menopauzie

Kobieta nigdy nie jest gotowa na nadejście menopauzy. Ten moment zawsze jest zaskoczeniem, a dla niektórych z nas nawet szokiem. Mimo to możesz zrobić wiele, by zwiększyć swoją świadomość i jak najlepiej przygotować się do tego okresu w życiu. Warto dowiedzieć się o co zapytać ginekologa kiedy pojawią się pierwsze objawy menopauzy.

Sprawdzony lekarz

Jedną z najważniejszych spraw jest znalezienie dobrego ginekologa (najlepiej ze specjalnością endokrynologa), któremu będziesz mogła w pełni zaufać i którego nie będziesz się wstydzić. Przełamanie zażenowania jest podstawą do udanej współpracy z lekarzem i Twojego dobrego samopoczucia. W czasie menopauzy pojawiają się dość wstydliwe problemy, o których kobiety wolą milczeć – jak nietrzymanie moczu czy dolegliwości natury seksualnej. Ginekolog może wszystkie te problemy rozwiązać lub złagodzić, jednak najpierw musi o nich wiedzieć.

Wszystkie pytania są ważne

Uogólniając, można powiedzieć, że podczas wizyty u lekarza możesz pytać o wszystko, co Cię nurtuje, niepokoi czy ciekawi. Rozmawiaj z lekarzem o tym, co słyszałaś od koleżanek czy czytałaś w Internecie – weryfikuj swoją wiedzę u specjalisty. Ważne będą z pewnością sprawy, które dotyczą tego, co aktualnie dzieje się z Twoim organizmem, ale nie wahaj się mówić również o swoim samopoczuciu, psychice czy problemach w różnych dziedzinach zdrowia. W razie potrzeby ginekolog może również skierować Cię na konsultacje do innego lekarza.

Alicja Złotkowska