Kosmetyk polecany przez redakcję Uroda

Sephora Charcoal sponge

Sephora Charcoal sponge

Aplikacja podkładu za pomocą gąbeczki w ostatnich latach stała się szalenie modna. Vlogerki urodowe zauważyły, że ten sposób nakładania fluidu sprawia, że kosmetyk lepiej stapia się ze skórą. W rezultacie makijaż wygląda dużo bardziej naturalnie. Stosowanie gąbeczki może jednak budzić obawy natury higienicznej. Czy w porach aplikatora nie namnażają się bakterie? Problem ten postanowiła rozwiązać francuska sieć perfumerii, wypuszczając Sephora Charcoal sponge.

Miękka gąbeczka do makijażu

Sephora Charcoal sponge to nic innego jak gąbeczka do makijażu. Wyróżnia się ona miękkością i sprężystością, dzięki czemu praca z nią stanowi czystą przyjemność. Gąbeczka nie drapie podczas nakładania podkładu czy korektora. Dzięki ogromnej elastyczności pozwala dotrzeć do każdego zakamarka na naszej twarzy. Nie jest to jednak zwykła gąbeczka do makijażu. Sephora Charcoal sponge można stosować bez obaw o aspekt higieniczny. Zawiera ona bowiem węgiel drzewny, który zapobiega namnażaniu mikroorganizmów potencjalnie chorobotwórczych. Gąbeczka wykazuje też działanie oczyszczające i równoważące.

Gąbeczka z dodatkiem węgla drzewnego

Dzięki dodatkowi węgla drzewnego z bambusa gąbeczka jest zawsze świeża i wolna od zanieczyszczeń oraz toksyn.  Sephora Charcoal sponge zaleca stosować się na mokro. Możesz skropić ją wodą. Dzięki temu gąbeczka stanie się miękka i uzyskasz z jej pomocą bardziej naturalny makijaż. Stosowana na sucho zapewnia mocniejsze krycie.

Sephora Charcoal sponge jest dostępna wyłącznie w perfumeriach Sephora. Stanowi doskonałe dopełnienie prezentu mikołajkowego dla bliskiej ci kobiety – mamy, siostry lub przyjaciółki;)

Komentarze (4)

Lanza

4 lata temu

Taka gąbka z węglem aktywnym byłaby dla mnie wybawieniem, bo przyznaję, że lepiej rozprowadza podkład, ale okropnie boję się wysypu pryszczy, bo gąbki są niezbyt higienicznym akcesorium do makijażu.

Zostaw komentarz