Kultura Styl życia

Cicha noc – Małgorzata Rogala

Cicha noc – Małgorzata Rogala

Cicha noc to najnowsza powieść kryminalna Małgorzaty Rogali, która właśnie ukazała się na rynku wydawniczym. Jaką intrygę tym razem przygotowała dla nas pisarka? Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Zabójstwo reżysera kontrowersyjnego reality show

Sławek Tomczyk znajduje się na szkoleniu w Budapeszcie, gdy w Polsce dochodzi do zbrodni. Reżyser kontrowersyjnego reality show pt. Nowe życie zostaje brutalnie zamordowany. Śledztwo w tej sprawie prowadzą aspirant, Agata Górska wraz z aspirantem, Adamem Chudeckim.  Równolegle najmłodsza siostra, Sławka, Kinga udaje się na wycieczkę do Wiednia, na którą namówił ją chłopak.

Handel kobietami

Od początku wiemy, że sprawa jest powiązana z eleganckimi burdelami i jedna z prostytutek brała udział w reality show, została nawet jego laureatką. Czy Kinga znajduje się w niebezpieczeństwie i ktoś może chcieć ją skrzywdzić?

Handel kobietami i wywożenie ich do domów publicznych, nierzadko wbrew ich woli, to niezwykle poważny problem, z którym walczy policja w całej Europie. Pomimo usilnych starań seksbiznes wciąż się kręci, a kolejne kobiety zostają skrzywdzone i trwale okaleczone psychicznie.  Finał powieści kryminalnej Cicha noc zaskakuje. Jest nieprzewidywalny, tak jak większość powieści Małgorzaty Rogali.

Intrygująca powieść kryminalna

Cicha noc to kolejna powieść, w której kilka wątków zasygnalizowanych na samym początku, w pewnym momencie zaczyna na siebie nachodzić i okazuje się, że mają one wspólny mianownik.  Czy śledczy dojdą po nitce do kłębka i dostrzegą szereg powiązań? Na pochwałę zasługuje niewątpliwie fakt, że Małgorzata Rogala pokazuje pracę policji jako grę zespołową. Nie znajdziemy tutaj samotnych wilków, którzy pracują na osobisty sukces, kosztem sprawy.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz