Seks Seksualna dojrzałość

Seks bez miłości

seks-bez-milosci

Niektórym wydaje się to nie do pomyślenia – dzielenie intymnych chwil z osobą, której nie kochamy. A jednak wiele ludzi lubi poddać się chwili i decyduje się na współżycie z kimś, kogo nawet nie zna. Co tracą? Czy są jakieś plusy seksu bez uczuć?

Istota miłości

Miłość to bardzo silne uczucie, którym darzymy drugą osobę. Pragniemy jej szczęścia, a jednocześnie obecność ukochanej osoby motywuje nas do samorealizacji. Silna więź, która łączy dwoje ludzi sprawia, że na początku nie widzą świata poza sobą. Pragną wzajemnej bliskości, czułości, oddania i nie wyobrażają sobie życia osobno.

W późniejszym etapie to zauroczenie przeradza się w związek oparty na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Z czasem potrafimy rozumieć się bez słów, rozmawiać o wszystkim, bez skrępowania. Pragniemy iść przez życie razem, dzielić się troskami, rozwiązywać problemy i kochać się.

Kochać się duchem i ciałem

Współżycie zaspokaja potrzeby seksualne. Nieważne, czy jesteśmy akurat w stałym związku czy też nie. Jednak seks, który wiąże się z miłością i silną więzią, sprawia, że oddajemy całego siebie. Rozumiemy swojego partnera i darzymy go zaufaniem. Poprzez bliskość fizyczną pragniemy wyrazić miłość i oddanie. I choć seks poprawia samopoczucie fizyczne i psychiczne, nie powinien być jedynym budulcem związku. Jeżeli udany seks jest jedyną rzeczą, która was łączy, wasz związek może się szybko i boleśnie zakończyć.

Niektórzy twierdzą, że seks w stałym związku staje się nudny, monotonny i pozbawiony dreszczyku emocji. Może tak być, gdy sami do tego doprowadzimy. Zamiast narzekać i wypominać, że kiedyś było bardziej ekscytująco i spontanicznie, rozbudźmy wzajemnie nasze zmysły. Postarajmy się kochać w inny sposób niż zwykle. Wprowadźmy nowe pozycje, nowe techniki i zaprośmy spontaniczność do sypialni. Otwartość na nieznane wyzwania i rozkosze sprawi, że znów rozpalimy w sobie ogień.

Iwona Szadkowska

Niektórym wydaje się to nie do pomyślenia – dzielenie intymnych chwil z osobą, której nie kochamy. A jednak wiele ludzi lubi poddać się chwili i decyduje się na współżycie z kimś, kogo nawet nie zna. Co tracą? Czy są jakieś plusy seksu bez uczuć?

Przygodny seks

Seks bez miłości często służy jedynie zaspokojeniu potrzeb cielesnych. Jeżeli jedno spotkanie nie przypadło nam do gustu, następnym razem możemy poszukać doznań seksualnych z inną osobą. Seks bez miłości nie łączy się z zobowiązaniami czy wiernością. Doznania fizyczne stoją wyżej niż więź duchowa i uczucia. Po upojnej nocy pełnej bliskości, pocałunków i wulkanu energii, przychodzi czas na chłodne, pozbawione czułości rozstanie.

Z miłością czy bez?

Seks pozbawiony miłości może być ekscytujący, zaspokaja nasze żądze, a ponadto nie musimy dbać o potrzeby drugiej osoby. Miłość sprawia, że partnerzy są w łóżku odważniejsi, zrelaksowani i czerpią ze wzajemnych uniesień więcej satysfakcji. Starają się sprawić ukochanej osobie przyjemność.

Źródło: seks.wieszjak.pl

Iwona Szadkowska

Komentarze (5)

serenada0

7 lat temu

Żal mi tych młodych osób , które uprawiają sex bez uczuć , często za „coś”. Ich życie jest i będzie bardzo ubogie , lecz oni o tym jeszcze nie wiedzą ile stracili. Jestem dojrzałą kobietą , ale nie wyobrażam sobie uprawiać sexu bez uczucia , pożądania. Jakie to będą matki , żony czy ojcowie i mężowie? Niestety , tego już się nie zmieni , kultura , środowisko w tej chwili bardzo się zmieniły i jest to postępujące. Mam dwoje dorosłych dzieci , mają rodziny ale na szczęście nie zaszczepili w sobie takiej mentalności.

filodendron

9 lat temu

To okropne ,żeby tak się moralnie zniżać ,ale niestety to zjawisko istnieje. Wiem ,że dziewczyny ze szkół średnich wariują na tle modnego ubrania i kosmetyków.jedna przez drugą chce być drożej ubrana. To jest normalne szaleństwo.Najgorsze jest to że ta łatwość dawania się za korzyści materialne zostanie w nich na zawsze i potem w ten sposób będą robiły karierę .Żałosne!.Matki powinny zwrócić uwagę już na początku ,gdy zobaczą u córek drogie rzeczy i zapytać wprost ,w jaki sposób zostały zdobyte.

pati25

9 lat temu

Coraz więcej dziewcząt decyduje się na jednorazowy seks.Np tzw galerianki.Idą z facetem do łóżka dla korzyści.Zgadzają się na seks tylko,żeby kupił jakiś ekstra ciuch,drogi kosmetyk.

Meguszka

9 lat temu

W dobie internetu i telefonów komórkowych potrzeba bliskości odeszła do lamusa. Teraz życzenia składa się poprzez wysłanie smsa. A znajomych spotyka się na facebook’u. Budowanie dłuższej relacji oprócz czasu zajmuje dużo uwagi i poświęcenia. Wszyscy jesteśmy w biegu. Każdy chce być kochany i chce kochać, jednak oczekiwania wciąż wzrastają. Wzrastają potrzeby, a jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia…
Na seks bez miłości decydują się osoby, dla których ważne wartości nie mają większego znaczenia, nie chcą stracić pozycji singla, nie chcą się angażować, zmieniać. Oczekują wciąż nowych doznań. Szybko się nudzą.
Do mnie to nie trafia. Nie jestem robotem.

filodendron

9 lat temu

Myślę,że środki antykoncepcyjne i filmy pokazujące łatwość jednorazowego seksu przyczyniły do tego ,że staje sie on bardzo rozpowszechniony.Kiedyś dziewczyny bały się ciąży i chorób wenerycznych.Teraz mają tabletki i spiralki a na choroby weneryczne są antybiotyki.Chyba już świat nie wróci do tego,co było wcześniej.Pewnie to zjawisko będzie się rozpowszechniało.

Zostaw komentarz