Miłość i związki

Jak rozpoznać, na jakiej relacji zależy mężczyźnie?

jak rozpoznać o co chodzi facetowi

Kobiety często przedwcześnie angażują się w relacje damsko-męskie. Gdy panie wiedzą, że zależy im na facecie,  pojawiają się wątpliwości – kim tak naprawdę dla niego jestem? Czy jemu chodzi tylko o przygodny seks, układ friends with benefits, koleżeństwo, a może stały związek. Ustalenie intencji faceta nierzadko jest trudne. Na szczęście można co nieco wnioskować z jego zachowania, mowy ciała, a czasem zadać stosowne pytanie. Jak rozpoznać, na jakiej relacji zależy mężczyźnie?

Jak zapytać mężczyznę o to, o co właściwie mu chodzi?

Chcesz się dowiedzieć, czy facet podziela twoją opinię nt. waszej relacji. Czy podobnie jak ty widzi w niej szansę na związek, a może interesuje go układ friends with benefits? Najlepiej będzie, jeśli zapytasz go o to wprost.  Jak to zrobić? Zadaj mu pytanie: jaki charakter ma dla ciebie nasza relacja/kim dla ciebie jestem/w jakim kierunku chcesz, aby rozwijała się nasza relacja. Jego odpowiedź rozwieje twoje wątpliwości raz na zawsze. Warto jednak przygotować się mentalnie na każdą ewentualność. To, że tobie się wydaje, że  jemu na tobie zależy, nie oznacza, że tak jest w rzeczywistości. On po prostu może spotykać się z tobą z czystej sympatii, lubi twoje towarzystwo, dobrze się dogadujecie, ale między wami nie ma chemii, więc nie wyniknie z tego nic za wyjątkiem koleżeństwa. Nawet jeśli się razem przespaliście, to niczego nie mówi o waszej relacji.  To wciąż może być jednonocna przygoda, relacja z perspektywą na friends with benefits, koleżeństwo, w którym miała miejsce chwila słabości.

W związku z tym nie obiecuj sobie złotych gór, opierając się jedynie na swoich przypuszczeniach. Najlepiej zadaj mu jedno z powyższych pytań. W ten sposób niczego nie ryzykujesz, ani też zanadto nie zdradzasz swoich intencji. Nawet jeśli on powie, że jesteś dla niego tylko koleżanką, z którą spotyka się, aby przyjemnie upływały mu wieczory, to przecież żadnym z tych pytań nie wyznałaś mu miłości.  Nie ośmieszyłaś się, nie ujawniłaś swoich intencji. Tego rodzaju pytania zadają nie tylko szaleńczo zakochane kobiety, ale też panie, które chcą mieć seksprzyjaciela lub dobrze się bawić bez żadnych zobowiązań, ale od początku chcą wspólnie ustalić zasady.

Jak rozpoznać, na jakiej relacji zależy mężczyźnie? Obserwuj jego zachowanie

Nie każda kobieta chce jednak zadać mężczyźnie tego rodzaju pytanie. Czasem po prostu czujemy, że jest za wcześnie, aby dopytywać się o takie kwestie. Najpierw trzeba się lepiej poznać, a później dopiero można określić swoje zamiary. W tej sytuacji pozostaje ci obserwacja jego zachowania. Jeśli on od początku dąży do seksu, chce iść z tobą do łóżka na pierwszej randce lub już na niej rzuca dwuznaczne teksty, wysyła ci erotyczne SMS-y, to sprawa jest prosta. Jemu chodzi o czysty seks. Jeśli tobie także, to super. Zależy ci na czymś więcej? Nie idź z nim do łóżka i rozejrzyj się za kimś innym, kto będzie dążył do takich samych celów jak ty.

Łączy was czyste koleżeństwo

Jeśli między wami nie ma kontaktu fizycznego lub ogranicza się on do przytulania na powitanie i pożegnanie, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że jesteś dla niego wyłącznie koleżanką. Dobrze mu się z tobą rozmawia, dlatego spędza z tobą czas, ale nic poza tym. Z tej mąki chleba nie będzie, ale można ją jakoś spożytkować. Może ty też go szczerze lubisz i naprawdę mogłabyś się skupić na koleżeństwie, a faceta dla siebie poszukać gdzie indziej.

Friends with benefits

Najpierw była przyjaźń, później doszedł seks, ale on nic nie wspomina o związku. Między wami nie ma romantyzmu, czułości, ale jest wzajemne zainteresowanie i chęć niesienia pomocy. To doskonała podstawa dla układu friends with benefits.  Dobrze się rozumiecie, seks sprawia wam przyjemność, nie musicie co weekend szukać partnera do erotycznych igraszek, ale się nie kochacie.

Czy jemu chodzi o związek?

Najtrudniej rozpoznać, że komuś rzeczywiście chodzi o związek. Ale można się tego domyślić, jeśli mężczyzna często inicjuje kontakt, chce się regularnie spotykać, jest dla ciebie czuły, stawia na romantyczne randki, często cię komplementuje, chce ci pomagać, w ciągu dnia wysyła SMS-y, często trzyma cię za rękę, całuje, nie spieszy się z seksem, a kiedy wreszcie lądujecie w sypialni, wszystko przebiega w romantycznej, czułej atmosferze. Jednak i w tej sytuacji istnieje ryzyko pomyłki, dlatego lepiej zapytać go o to, jak widzi waszą relację.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz