Gdy pojawia się problem... Seks

Różnica preferencji i temperamentów

roznica-preferencji-i-temperamentow

Nazwijmy rzeczy po imieniu: na samą myśl o spełnianiu jego fantazji robi Ci się niedobrze. Po prostu nie wyobrażasz sobie samej siebie w takich scenariuszach.

Męskie fantazje seksualne kobiety często oceniają jako obrzydliwe, dewiacyjne, gorszące czy poniżające kobietę. Z drugiej jednak strony powszechne są wyrzuty sumienia w związku z zaniechaniem spełniania męskich życzeń, a co gorsza presja i uleganie przymusowi, co czyni seks prawdziwe traumatycznym doświadczeniem.

Często genezą takiego przyzwolenia jest także lęk: przed odrzuceniem ze strony partnera, zdradami, odejściem.

Mężczyźni o odmiennych, bardziej odważnych i zdecydowanych fantazjach seksualnych także popełniają wiele błędów. Najczęściej zaliczyć można do nich bezwzględne próby wyegzekwowania konkretnych praktyk seksualnych, a więc przekonywania, nakłanianie, prośby, groźby i przymuszenia. Jeśli nawet tymi sposobami udaje się kogoś „przekonać”, to seks jest wyłącznie spełnieniem potrzeb fizjologicznych i niczym więcej.

Istotny dla życia w związku problem domaga się podjęcia próby spotkania w pół drogi. Oznacza to, iż jeżeli obie ze stron nie będą skłonne wysłuchać potrzeb partnera i negocjować- porozumienie nie będzie możliwe.

Jeżeli problem leży w odmiennych temperamentach seksualnych spróbujcie stworzyć każdy dla siebie listę, w której uwzględnię to czego brakuje wam w seksie, by móc przedyskutować to z drugą osobą. Pamiętajcie, aby sformułować jak najwięcej alternatyw, tym samym bowiem zwiększamy szansę na porozumienie. Piszcie o tym w jaki sposób, gdzie, kiedy, w jakich warunkach i okolicznościach chcielibyście uprawiać seks. Taka dyskusja pozwoli wam dowiedzieć się o sobie wiele nowych rzeczy i prawdopodobnie odnaleźć również wiele punktów stycznych.

Jeśli problem jest zbyt zapiekły, by móc rozmawiać, a zależy wam na utrzymaniu relacji – wybierzcie się do psychoterapeuty par lub mediatora rodzinnego.

Joanna P

Komentarze (7)

pati25

9 lat temu

Czasami dochodzi do niepporozumień w sprawach damsko-męskich.Przyczyną jest różnica temperamentów.Bo np mężczyzna chce w ten sposób a kobieta tego nie chce.I dochodzi do zgrzytów

summer

10 lat temu

Ale przecież człowiek jest istotą rozumną i powinien się łączyć w pary z takim osobnikiem, którego temperament mu odpowiada. Jeśli więc ktoś był dla mnie w porządku kilkanaście lat temu, to i teraz jest ok, przecież temperament chyba się tak bardzo nie zmienia.

mjbz

10 lat temu

Rozmowa owszem ale nie zmieni ona temperamentu. Porozumienie owszem, ale nie zmieni ono zachowania bo jesli ktoś zupełnie sie od nas rózni i to co ją podnieca, jego peszy i zawstydza to lepiej dac sobie spokój z takim „życiem erotycznym”. nie mozna nikogo zmuszac ani od nikogo oczekiwać, że będzie taki jak nasze wyobrażenia.

izabelle

10 lat temu

Zgadzam się z Małgosią najważniejsza jest rozmowa, pomaga rozwiązać wszelkie kłopoty i problemy nie tylko te łóżkowe. Poza tym czasem trzeba pójść na kompromis, ale na pewno nie można się do niczego zmuszać , czy zmuszać partnera.

okulary

10 lat temu

Temperamenty dotyczca współzycia obu osób to ważna sprawa,lecz nie tylko,jeżeli partner oczekuje urozmaicenia,jakieś fantazji,to wspónie to należałoby wziąść pod uwagę,zęby dwie osoby miały zgodny plan wspólnie udanego seksu.Jeżeli nie można się porozumieć,to już wtedy trzeba się głębiej zastanowić.

GloriaVictis

10 lat temu

Nie wyobrażam sobie sytuacji, że można ze sobą nie rozmawiać o swoich potrzebach. Jeśli którejś ze stron brakuje czegoś w sypialni powinna otwarcie o tym mówić, sądzę, że kochający partner nie potraktuje tego jako zarzut, a wręcz przeciwnie- będzie się starał spełnić te życzenia,a jeśli coś będzie dla niego zbyt trudne, albo nie do przyjęcia zawsze można się spotkać w pół drogi- coś zabrać, ale dać co innego w zamian. Chyba najgorszym wyjściem z sytuacji jest milczeć i czekać aż druga strona sama się domyśli.

malgosia74

10 lat temu

No tak, różne temperamenty moga byc przyczyna nieporozumien i niepotrzebnych „zawodów łózkowych”
Moim zdaniem szczera, spokojna rozmowa jest lekarstwem na złagodzenie wwszystkiego a chęć podjęcia terapii to musi byc wspólna i przemyslana decyzja. Dla dobra związku, w którym jest prawdziwa miłość nalezy robić wszystko….

Zostaw komentarz