retinol-wlasciwosci-przeciwzmarszczkowe

Każda kobieta marzy o gładkiej, jędrnej skórze. W miarę upływu czasu zmniejsza się synteza kolagenu, co przekłada się na powstawanie zmarszczek. Czy można spowolnić procesy starzenia?

Paniom, które pragną cieszyć się młodym wyglądem, z pomocą przychodzą kosmetyki z retinolem. Jest on pochodną witaminy A. Ze względu na swoje właściwości odmładzające retinol znalazł zastosowanie w przemyśle kosmetycznym.

Retinol – przekształcenia biochemiczne

Retinol, pod wpływem enzymów zawartych w skórze, ulega przekształceniu w kwas retinowy. Ten ostatni charakteryzuje się wysoką skutecznością. Dyplomowane kosmetyczki często polecają retinol swoim klientkom. Kosmetyki, które zawierają ten składnik, wykazują działanie anti-aging. Z przeprowadzonych badań wynika, iż retinol pobudza syntezę kolagenu, czyli białka strukturalnego skóry, tym samym zmniejsza widoczność zmarszczek.

Retinol – działanie złuszczające

Retinol wykazuje również działanie eksfoliacyjne. Oznacza to, iż przyczynia się do złuszczania martwego naskórka i rozjaśnienia cery. Ze względu na właściwości eksfoliacyjne retinol jest polecany osobom, które borykają się z trądzikiem. Retinol zmniejsza widoczność porów. Osoby, które stosują kosmetyki na bazie pochodnej witaminy A, cieszą się gładką, promienną cerą.

Irmina