retinol-wlasciwosci-przeciwzmarszczkowe

Każda kobieta marzy o gładkiej, jędrnej skórze. W miarę upływu czasu zmniejsza się synteza kolagenu, co przekłada się na powstawanie zmarszczek. Czy można spowolnić procesy starzenia?

Właściwości drażniące pochodnej witaminy A

Warto pamiętać, iż retinol może podrażniać skórę. Osoby, które zmagają się z problemami charakterystycznymi dla cery wrażliwej i naczyniowej, powinny sięgnąć po preparat, w którym stężenie pochodnej witaminy A jest mniejsze. Krem dedykowany naczynkowcom powinien zawierać substancje nawilżające i łagodzące podrażnienia tj. alantoina i pantenol.

Kuracja retinoidowa – ochrona przeciwsłoneczna

W związku z tym, iż retinol zwiększa wrażliwość skóry na słońce, podczas kuracji należy stosować kremy z wysokim filtrem. Warto pamiętać, iż pochodna witaminy A rozpada się pod wpływem promieni UV, toteż nie należy stosować jej na dzień. Przed wyjściem z domu na twarz warto nałożyć preparat z witaminą C. Kwas askorbinowy posiada właściwości antyoksydacyjne. Oznacza to, iż zwalcza wolne rodniki, które przyśpieszają procesy starzenia.

Retinol potrzebuje czasu, aby ujawnić swoje dobroczynne właściwości. Na wyraźne efekty musimy poczekać kilka miesięcy. Już po tygodniu skóra staje się gładka i odzyskuje zdrowy koloryt. Osoby, które zmagają się z trądzikiem, na początku muszą liczyć się z wysypem niedoskonałości.

Irmina