Ranking prywatnych pakietów medycznych – które warto wybrać

Prywatna opieka medyczna cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Wielu pracodawców oferuje pakiety medyczne swoim pracownikom, ale równie wiele osób indywidualnie wykupuje abonamenty w prywatnych placówkach. Które ubezpieczenie zdrowotne warto wybrać?

  1. Różne pakiety usług – na co zwrócić uwagę, wybierając pakiet medyczny?
  2. Pakiety rodzinne
  3. Pakiety indywidualne
  4. Pakiety dla dziecka

Różne pakiety usług – na co zwrócić uwagę, wybierając pakiet medyczny?

Prywatna opieka medyczna jest świetną alternatywą dla publicznej służby zdrowia. Poszczególne placówki prywatne oferują różnorodne abonamenty i pakiety. Decydując się na konkretny pakiet, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim usługi wchodzące w jego skład. Należy przeanalizować, jacy lekarze specjaliści, a także badania diagnostyczne są dostępne w ramach abonamentu. Im jest ich więcej, tym pakiet jest lepszy, ale często również droższy, choć nie jest to regułą. Przykładowo, ubezpieczenie zdrowotne LUX MED na rankomat.pl charakteryzuje się korzystną ceną i dużą dostępnością lekarzy specjalistów w porównaniu z konkurencyjnymi placówkami.

Ważny jest też czas oczekiwania na wizytę – im szybciej, tym rzecz jasna lepiej. Jeśli więc na wizytę trzeba czekać kilka tygodni, a nawet miesięcy, to należy się zastanowić, czy jest w ogóle sens posiadania takiego pakietu, skoro tyle samo czasu czeka się na wizytę u lekarza w ramach NFZ. Istotna jest także liczba placówek należących do danej sieci oraz ich oddalenie od naszego miejsca zamieszkania.

Pakiety rodzinne

Jednym z najchętniej wybieranych pakietów jest standardowy abonament rodzinny, obejmujący dwie osoby dorosłe i dziecko, choć w ramach pakietu, w tej samej cenie, ubezpieczyć można nawet czworo dzieci (w zależności od placówki i jej oferty). Przeciętny koszt pakietu to wydatek rzędu ok. 210 zł, ale są również pakiety nieco tańsze, tak jak wspomniany już LUX MED, jak i sporo droższe.

Pakiety indywidualne

Placówki medyczne wyszły również naprzeciw singlom, chcącym ubezpieczyć się samodzielnie. Ceny najtańszych pakietów zaczynają się już od 30 zł, jednakże zawierają one jedynie podstawowe usługi medyczne. Wspomniany LUX MED oferuje pakiet w cenie 43 zł, zawierający jednak znacznie więcej usług i zabiegów.

Istnieją również pakiety indywidualne sporo droższe, ale obejmujące dostęp nie tylko do lekarzy specjalistów, ale także do rehabilitacji i badań ambulatoryjnych. Nierzadko również mogą obejmować także prywatny szpital, choć niestety nie ma co spodziewać się w cenie pakietu darmowych operacji… Decydując się więc na pakiety naprawdę drogie (ich cena wynieść może nawet 500 zł miesięcznie za osobę), należy bardzo dokładnie przeanalizować, jakie konkretnie usługi są dostępne w pakiecie, a jakie zabiegi czy wizyty u lekarzy wymagają dodatkowej opłaty.

Pakiety dla dziecka

Placówki medyczne oferują również prywatne abonamenty zdrowotne dla dzieci. W tym przypadku rozbieżność cenowa jest znaczna – koszt pakietu wynosi od ok. 50 do nawet 300 zł za miesiąc. Poza ceną bardzo ważna jest szybkość dostępu do specjalistów. Jako że choroba może dopaść dziecko w najmniej spodziewanym momencie, w przypadku tych pakietów warto przed zakupem dopytać o opiekę całodobową i możliwość wizyt domowych.

Wspomniane pakiety to tylko część oferty prywatnych abonamentów zdrowotnych. Chcąc porównać innego rodzaju oferty, warto przejrzeć i porównać ubezpieczenie zdrowotne na rankomat.pl. Profesjonalny ranking pakietów i ubezpieczeń pozwoli na lepsze rozeznanie się w gąszczu ofert i możliwość wyboru najlepiej odpowiadającego nam pakietu.