przywroc-blask-spojrzeniu

Sucha i wiotka skóra wokół oczu? Sprawdź jak przywrócić spojrzeniu blask!

Żadna kobieta nie lubi słyszeć, że ma „zmęczone spojrzenie”, co zwykle oznacza, że skóra wokół jej oczu jest mało elastyczna, poszarzała i uwidaczniają się na niej niedoskonałości. Siateczka drobnych zmarszczek wokół oczu, wysuszenie skóry, utrata jędrności powodują, że kobieta niechętnie spogląda w lustro i zastanawia się jak można szybko zniwelować te niekorzystne efekty.

Skóra wokół oczu jest cienka, łatwo ulega zwiotczeniu, a mała ilość tkanki podskórnej powoduje, że szybko widać na niej cienie i obrzęki. Powieki i cała okolica oczu wymaga szczególnej uwagi, a do jej pielęgnacji należy używać kremów wyspecjalizowanych do dbania o tę okolicę.


Pamiętajmy – krem, który stosujemy na twarz zazwyczaj nie jest odpowiedni do pielęgnacji powiek, gdyż to miejsce wymaga zarówno szczególnej konsystencji jak i odpowiednich składników, które poprawią funkcjonowanie skóry.

Krem pod oczy powinien mieć lekką konsystencję i łączyć w sobie składniki: nawilżające, rewitalizujące, redukujące opuchliznę i poprawiające mikrokrążenie. Dojrzałe kobiety, jeśli chcą poprawić wygląd okolicy oczu nie mogą bazować tylko na kremie nawilżającym, ale powinny poszukać specjalnego kosmetyku, który oprócz nawilżenia zadziała na skórę odmładzająco.

Specjalista dermatolog Bożena Bierzniewska