Dieta O jedzeniu warto wiedzieć

Przygotowanie do odchudzania

przygotowanie-do-odchudzania

Niedawno rozpoczął się nowy, miejmy nadzieję że szczęśliwy rok 2015. Wraz z nadejściem stycznia wiele z nas postanowiło zrzucić kilka zbędnych kilogramów, tak aby latem i wiosną cieszyć się wymarzoną sylwetką. Jeśli nie chcemy za kilka miesięcy przeżyć rozczarowania to w tym roku musimy rozpocząć naszą pracę od wstępnego przygotowania się do naszej odchudzającej kuracji.

Od czego zacząć – przygotowanie mentalne

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić przed rozpoczęciem procesu odchudzania jest podjęcie w pełni świadomej decyzji. Musisz wiedzieć, że pośpiech i niecierpliwość niczego nie zmienią, a gubienie kilogramów to długi i żmudny proces. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu odżywiania zwróć uwagę na to jak silna jest Twoja motywacja i czy dasz radę w pełni udźwignąć to ciężkie zobowiązanie. Sposób w jaki radzisz sobie z czekającymi na nas przeciwnościami, które są nieuniknione może zadecydować o tym czy odniesiesz sukces, czy porażkę.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu procesu odchudzania musisz określić liczbę kilogramów, które chcesz zrzucić oraz zastanowić się nad tym ile czasu będziesz na to potrzebować. Pamiętaj przy tym że dietetycy radzą, aby tracić 1 kilogram masy ciała na tydzień.

Podczas wybierania odpowiedniej diety pomocna może być dla Ciebie porada dietetyka lub wybór jednej z polecanych przez specjalistów diet, którą będziesz stopniowo i rozważnie realizować.

Skuteczna dieta

Swoją dietę powinnaś rozpocząć od zapisywania w notesie jak często, w jakich godzinach i co jadłaś. Po dwóch tygodniach możesz przejrzeć swój zeszyt i zastanowić się nad tym które elementy Twojej diety są właściwe, a gdzie popełniasz błędy. Główne zasady mówią o tym, by jeść 5 posiłków dziennie, wypijać minimum 2 litry wody dziennie oraz jeść powoli i bez pośpiechu. Sprawdź czy regularnie się do nich stosujesz.

Przed rozpoczęciem diety możesz zastanowić się nad przystąpieniem do kuracji oczyszczającej, która może stanowić dobry wstęp do osiągnięcia zamierzonego celu. Oczyszczanie może nam pomóc w pozbyciu groźnych toksyn i złogów znajdujących się w naszym organizmie.

Pamiętaj o zachowaniu zdrowego rozsądku podczas odchudzania, nie możesz gwałtownie wprowadzać wszystkich radykalnych zasad w swoje życie. Pamiętaj że cierpliwość, czas oraz stopniowe wprowadzanie zmian przyniosą lepsze i bardziej trwałe efekty. Jeśli planujesz zrezygnować z jakiejś grupy produktów np. fast foodów, słodyczy, pieczywa rób to powoli. Jeśli radykalnie zmienisz swoje dotychczasowe przyzwyczajenia, to istnieje duża szansa że niedługo do nich wrócisz.

Najważniejsza zasada mówi o tym, że cel który chcesz osiągnąć musi być możliwy do zrealizowania. Radzimy Ci żebyś nie planowała zrzucenia dużej liczby kilogramów w krótkim czasie. Najlepiej jest planować naszą dietę długoterminowo, po to aby uniknąć efekty jo-jo. Mamy nadzieję że dzięki stosowaniu zalecanych przez nas reguł w lecie będziesz mogła pochwalić się idealna sylwetką.

E.K.

Komentarze (5)

pati25

8 lat temu

Bardzo fajny i pomocny artykuł.Wiele dobrych rad.Mam też trochę za dużo tłuszczyku na brzuszku.Moim celem jest go zgubić.Zrezygnowałam ze słodyczy.

Emilly27k

9 lat temu

Moim zdaniem planowanie odchudzania nie zawsze jest korzystne dla nas. Zaplanujemy i wracamy do tzw. punktu wyjścia. Temat odchudzania nie dla wszystkich kobiet potrafi być przyjemny, ale uważam ,że każda kobieta jest na swój sposób atrakcyjna z brzuszkiem czy bez niego.

drobina

9 lat temu

Ciekawy artykuł:-) a zapisywanie w notesie jak często, w jakich godzinach jemy posiłki, to bardzo dobry pomysł – wiem coś o tym:-X Trzy lata temu radykalnie zmieniłam swoje nawyki żywieniowe. Prowadziłam też notatki. Często dopiero po ich przeczytaniu uświadamiałam sobie ile tak naprawdę zjadłam. Czasami okazywało się, że było to wręcz obżarstwo(woot).
Dziś mogę powiedzieć, że odniosłam sukces, chociaż początki nie były obiecujące. Najtrudniej było mi zrezygnować ze słodyczy i soli, a także przestawić się na wolne jedzenie.

Danusiate

9 lat temu

Wielkie dzięki za ten artykuł, bo właśnie stwierdziłam, że tu i tam za bardzo urosłam i trzeba sie wziąć za siebie. Te wszystkie świąteczne pyszności nie bardzo sprzyjają zachowaniu smukłej sylwetki…

Zostaw komentarz