Seks

Przedwczesny wytrysk – jak przedłużyć stosunek?

Przedwczesny wytrysk - jak przedłużyć stosunek

oziel gomez z unsplash

Seks w życiu każdego z nas odgrywa niesamowicie istotną rolę. Trzeba sobie bowiem jasno powiedzieć, że nasze organizmy zostały „zaprogramowane” w taki sposób, by szybko poddawać się przyjemnościom, które poprawiają nasze samopoczucie. Seks jest również jednym z lepszych wyznań miłości i akceptacji dla własnych ciał. Jednocześnie panowie nie zawsze mogą „stanąć na wysokości zadania”. Pojawiający się problem przedwczesnego wytrysku zaburza nie tylko męską pewność siebie, ale także i przyjemność płynącą ze zbliżenia. Jak więc panowie mogą rozwiązać problem i znacznie przedłużyć stosunek?

Kiedy mówimy o przedwczesnym wytrysku?

W sieci pojawia się wiele dyskusji odnośnie tego, ile powinien trwać idealny stosunek seksualny. Jednocześnie nie ma co do tego jasnej reguły. Dla jednych wystarczające będzie 5 minut przyjemności, drudzy jednak będą liczyć na znacznie więcej. Panowie jednak w pewien sposób są zdolni do kontrolowania wytrysku, więc mają oni wpływ na długość stosunku. Jednocześnie może zdarzyć się tak, że pojawia się problem przedwczesnej ejakulacji, a wówczas nie można mówić o tym, że stosunek był pełny. Jednak kiedy można o takim przedwczesnym wytrysku mówić? Otóż wskazuje się na dwa, niezwykle istotne czynniki:

  • przedwczesny wytrysk to ejakulacja jeszcze przed bezpośrednim wprowadzeniem członka do pochwy;
  • przedwczesny wytrysk to ejakulacja bezpośrednio po wprowadzeniu członka do pochwy.

Tak więc, panowie nie muszą mierzyć z zegarkiem w ręku czasu, w którym odbywali oni stosunek seksualny z partnerką. Przedwczesny wytrysk można bowiem rozpoznać w wyjątkowo prosty sposób.

Co jest przyczyną przedwczesnego wytrysku?

Brak możliwości kontrolowania ejakulacji jest tak naprawdę problemem, który dotyka coraz to większe grono mężczyzn. Nikt z nich nie decyduje się jednak mówić o tym głośno, gdyż problem ten jest mocno krępujący. Jednak dlaczego przedwczesny wytrysk się pojawia? Otóż do głównych przyczyn tej przypadłości można zaliczyć:

  • brak aktywności seksualnej – niestety, ale pierwszy i kolejny stosunek po niezwykle długim czasie abstynencji, może nie być w pełni satysfakcjonujący;
  • zaburzenia psychiczne i przebyte traumy– często za przedwczesny wytrysk odpowiadają problemy natury psychicznej. Można tu wskazać np. na stany depresyjne, a także na lęk przed „porażką łóżkową”.
  • nieodpowiednia dieta i zaburzenia hormonalne – te dwa czynniki są ze sobą mocno powiązane. Brak odpowiednio zbilansowanej diety przekłada się na niedobory kluczowych substancji odżywczych i zaburzenia w produkcji hormonów jak np. testosteronu. To również może być jedną z przyczyn pojawienia się przedwczesnego wytrysku.

Jak więc widać, przedwczesny wytrysk może wynika z wielu czynników i z pewnością będzie znacznie utrudniał odbycie pełnego stosunku seksualnego, z satysfakcją dla obu stron.

Jak można przedłużyć stosunek i opóźnić wytrysk?

Nie da się ukryć, że w momencie kiedy panowie zauważą u siebie problem przedwczesnego wytrysku, będą chcieli go jak najszybciej rozwiązać. Jednak wykluczona jest w tym momencie krępująca wizyta u lekarza specjalisty. Wobec tego jednym z lepszych rozwiązań mogą okazać się środki opóźniające wytrysk, które można nabyć całkowicie bez recepty. Mogą one przyjmować formę tabletek, które należy zażywać regularnie – suplementacja – lub na kilka minut przed planowanym stosunkiem. Środki opóźniające wytrysk mogą występować również w formie żelu aplikowanego bezpośrednio na penisa. Są to najbezpieczniejsze sposoby na to, by faktycznie przedłużyć czas trwania stosunku.

Dodaj komentarz