Bezsenność to denerwująca przypadłość. Wiele osób ma problemy z zasypianiem. Właściwe sposoby pozwolą na skuteczną walkę z uporczywą bezsennością.

Sprawdzone sposoby na walkę z bezsennością. Relaks przede wszystkim

Odprężone i zrelaksowane ciało łatwiej podda się błogiemu snu. Gorąca i aromatyczna kąpiel pomoże w uspokojeniu myśli i całego ciała. Warto zadbać o ciszę i spokój w sypialni. Dźwięki dochodzące z telewizora będą działać rozpraszająco. Przed zaśnięciem odłóżmy wszelkie inne sprawy na bok. W pełni zrelaksowani szybko odpłyniemy do krainy snów.

Technika 4-7-8 sekund

Skuteczną metodę w radzeniu sobie z bezsennością opracowali naukowcy z Harvardu. Ich technika polega na oddychaniu i wstrzymywaniu powietrza. Najpierw zaleca się oddychać przez 4 sekundy, potem należy wstrzymać powietrze na 7 sekund i na koniec oddychać głęboko przez czas 8 sekund. Wprowadzane do płuc podczas oddychania powietrze dotlenia nasz organizm. Taka cyrkulacja tlenu odpręża organizm oraz powoduje większą senność. To najszybszy i bardzo skuteczny sposób na zdrowy sen.

Idealna sypialnia

Źródłem problemów z bezsennością może być otoczenie w którym śpimy. Sypialnia powinna być naszym azylem, warto więc zadbać o osobne pomieszczenie w mieszkaniu, które pomoże prawidłowo się zrelaksować. Temperatura również jest istotna. Nie może być zbyt wysoka lub niska. Najbardziej optymalna będzie w granicach 16-18 stopni. Regularne wietrzenie naszego pokoju pozwoli zaś uzyskać idealną wilgotność powietrza. Podłużne poduszki zapewnią komfort spania. W takim otoczeniu problemy ze snem znikną w mgnieniu oka.

Ziołowe preparaty

Gdy inne sposoby nie skutkują warto skorzystać z mocy natury. Zioła pomagają na wiele chorób, w tym na bezsenność. Preparaty ziołowe zawierające chmiel czy melisę pomogą nam zasnąć. Co najważniejsze, nie uzależnią nas nawet przy długim okresie stosowania, tak jak w przypadku leków nasennych.

Sposobów na bezsenność jest wiele. Przedstawione powyżej pomysły mogą okazać się cennym ratunkiem na problemy ze snem. Stosując je będziemy mogli wreszcie spędzić spokojną noc w łóżku, bez żadnych zmartwień.

Katarzyna Antos