Sen

Przedstawiamy najlepsze sposoby na walkę z bezsennością

Bezsenność to denerwująca przypadłość. Wiele osób ma problemy z zasypianiem. Właściwe sposoby pozwolą na skuteczną walkę z uporczywą bezsennością.

Bezsenność to denerwująca przypadłość. Wiele osób ma problemy z zasypianiem. Właściwe sposoby pozwolą na skuteczną walkę z uporczywą bezsennością.

Sprawdzone sposoby na walkę z bezsennością. Relaks przede wszystkim

Odprężone i zrelaksowane ciało łatwiej podda się błogiemu snu. Gorąca i aromatyczna kąpiel pomoże w uspokojeniu myśli i całego ciała. Warto zadbać o ciszę i spokój w sypialni. Dźwięki dochodzące z telewizora będą działać rozpraszająco. Przed zaśnięciem odłóżmy wszelkie inne sprawy na bok. W pełni zrelaksowani szybko odpłyniemy do krainy snów.

Technika 4-7-8 sekund

Skuteczną metodę w radzeniu sobie z bezsennością opracowali naukowcy z Harvardu. Ich technika polega na oddychaniu i wstrzymywaniu powietrza. Najpierw zaleca się oddychać przez 4 sekundy, potem należy wstrzymać powietrze na 7 sekund i na koniec oddychać głęboko przez czas 8 sekund. Wprowadzane do płuc podczas oddychania powietrze dotlenia nasz organizm. Taka cyrkulacja tlenu odpręża organizm oraz powoduje większą senność. To najszybszy i bardzo skuteczny sposób na zdrowy sen.

Idealna sypialnia

Źródłem problemów z bezsennością może być otoczenie w którym śpimy. Sypialnia powinna być naszym azylem, warto więc zadbać o osobne pomieszczenie w mieszkaniu, które pomoże prawidłowo się zrelaksować. Temperatura również jest istotna. Nie może być zbyt wysoka lub niska. Najbardziej optymalna będzie w granicach 16-18 stopni. Regularne wietrzenie naszego pokoju pozwoli zaś uzyskać idealną wilgotność powietrza. Podłużne poduszki zapewnią komfort spania. W takim otoczeniu problemy ze snem znikną w mgnieniu oka.

Ziołowe preparaty

Gdy inne sposoby nie skutkują warto skorzystać z mocy natury. Zioła pomagają na wiele chorób, w tym na bezsenność. Preparaty ziołowe zawierające chmiel czy melisę pomogą nam zasnąć. Co najważniejsze, nie uzależnią nas nawet przy długim okresie stosowania, tak jak w przypadku leków nasennych.

Sposobów na bezsenność jest wiele. Przedstawione powyżej pomysły mogą okazać się cennym ratunkiem na problemy ze snem. Stosując je będziemy mogli wreszcie spędzić spokojną noc w łóżku, bez żadnych zmartwień.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

pati25

8 lat temu

Każda z osób mających problemy z bezsennością ma swój sposób.Ciekawy jest sposób naukowców z Harvardu.Może rzeczyiścien pomaga.Warto wypróbować

dulcynea

8 lat temu

Sposobów na bezsenność jest wiele.
Z pewnością ich znajomość jest przydatna.
Najczęściej nie mam z tym problemów , a gdy się zdarzają (rzadko) jakoś sobie radzę:-d

drobina

8 lat temu

Interesujące rady. Może mi się przydadzą. Czasami miewam problemy z zaśnięciem, chociaż w dzień przysypiam gdzie popadnie – kłania się choroba Hashimoto.
:-X

Zostaw komentarz