przeciwzmarszczkowe-dzialanie-kosmetykow

Cera dojrzała wymaga delikatnej i regularnej pielęgnacji, która uwzględni dostarczenie niezbędnych składników przywracających jej jędrność i elastyczność. Kremy do cery dojrzałej mają za zadanie przyspieszyć regenerację skóry oraz spłycić i zredukować zmarszczki.

Możesz nie uwierzyć, ale proces ich powstawania rozpoczął się po 25 roku Twojego życia, przyspieszył kiedy ukończyłaś trzydzieści lat i gwałtownie postępuje po przekroczeniu czterdziestki. Przyczynami powstawania zmarszczek jest zmniejszenie stopnia nawodnienia skóry (cieńszy płaszcz lipidowy) oraz zmiany struktury włókien kolagenowych, postępujące w okresie przekwitania. O kolejności i miejscu powstawania zmarszczek decyduje nasza mimika twarzy.

W wyniku pracy mięśni twarzy jako pierwsze tworzą się zmarszczki w zewnętrznym kąciku oka, tzw. kurze łapki, następne pionowe na czole zwane lwimi zmarszczkami a na końcu zmarszczki w okolicy fałdu nosowo-policzkowego. Zauważalne poziome zmarszczki na szyi związane są z jej budową i ciągłymi ruchami głowy.

Obok zmarszczek mimicznych, które powstają w ciągu całego naszego życia, z wiekiem pojawiają się tzw. zmarszczki suche. Są one naturalną konsekwencją wysuszenia się warstwy rogowej naskórka i mogą być zmniejszane tylko za pomocą preparatów zabiegów kosmetycznych, których regularne stosowanie zapewni nam zadowalające i długotrwałe efekty. W okresie po menopauzalnym nasila się występowanie zmarszczek starczych, które powstają na skutek zmian w obrębie włókien łącznotkankowych.

Anna J