Akcje prozdrowotne Poradnik pacjenta Profilaktyka

Profilaktyka na portalu Menopauza.pl

profilaktyka-na-portalu-menopauza-pl

W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, postanowiliśmy wyodrębnić z zakładki Zdrowie nowy dział poświęcony wyłącznie profilaktyce prozdrowotnej.

O misji portalu pisaliśmy nieraz. Naszym podstawowym celem jest nie tylko edukowanie pań i panów w okresie przekwitania, ale także przygotowanie młodszych osób do spokojnego przejścia przez czas, który wcale nie musi być zjawiskiem gwałtownym – jak bywa postrzegany. To dlatego niemal w każdym artykule hasłem przewodnim jest PROFILAKTYKA.

W nowej zakładce każda z osób nas odwiedzających będzie mogła dowiedzieć się jak dane badanie wygląda oraz kiedy należy je wykonać – jakie sygnały, wysyłane przez nasz organizm, powinny nas skłonić by sprawdzić swoje zdrowie. Podajemy normy i przedstawiamy krok po kroku jak dane badanie się odbywa.Dzięki nam nic nie powinno Was zaskoczyć.

Ponadto chcemy Was informować kiedy i gdzie w najbliższej okolicy odbywają się darmowe akcje prozdrowotne, w jakich imprezach warto wziąć udział, by wspomóc innych. Nawiązując współpracę ze stowarzyszeniami, fundacjami oraz samorządami lokalnymi chcemy Was informować o akcjach zarówno ogólnopolskich, jak i tych, odbywających się w obrębie danego miasta lub województwa.

A. Złotkowska

W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, postanowiliśmy wyodrębnić z zakładki Zdrowie nowy dział poświęcony wyłącznie profilaktyce prozdrowotnej.

Przygotowujemy też poradnik pacjenta, gdzie w sposób jasny zostaną przedstawione uwarunkowania prawne państwowej służby zdrowia. Znajdziecie tu przydatne informacje dotyczące leków i zabiegów refundowanych przez NFZ, porady jak zachować się w danej sytuacji – co jest nam zagwarantowane, a o co sami musimy się zatroszczyć.

Mamy nadzieję, że sami pomożecie nam współtworząc zakładkę Profilaktyka. Pisząc na maila redakcyjnego, podsyłajcie nam informacje o akcjach profilaktycznych ze swojego miasta czy okręgu, o których np. przeczytaliście na plakacie w przychodni lub usłyszeliście od znajomych. Im większy dział uda nam się zbudować, tym większa będzie jego siła oddziaływania i więcej osób dowie się oraz weźmie udział w darmowych badaniach, które mogą komuś nawet ocalić życie!

Przy okazji przypominamy o trwającej Ankiecie dla Pań na temat profilaktyki oraz wiedzy o menopauzie. Naprawdę warto uświadomić sobie czy i jak bardzo dbasz o siebie.

A. Złotkowska

Komentarze (8)

Emilly27k

7 lat temu

Osobiście cieszę się ,że jest profilaktyka , ale czasem mogło być lepiej z badaniami i uświadomieniem kobietom,że nie trzeba bać się medycyny.

elle@elle

7 lat temu

o to wlasnie chodzi, lepiej zaopbiegac niz leczyc ,wiec uswiadamiac o badaniach profilaktycznych ,jestesmy juz w takim wieku ze rozne przykre chorobska sie przypaletuja i wczesnie wykryte sa jeszcze do calkowitego wyleczenia :)))

jkokosza

12 lat temu

Dobrze, że taki dział się pojawil i rozwikła wiele problemów dotyczących profilaktyki i badań o których nie wszyscy wiedzą a o sposobie ich wykanania tym bardziej. Warto będzie na tę stronkę często zaglądać.

Annagata

12 lat temu

Świetny pomysł z tą profilaktyką.Najczęściej tak jest,że idziemy do lekarza,jak już coś bardzo nam doskwiera,a nie pomyślimy,żeby zapobiegać.Taka wiedza na pewno przyda się każdemu,bo w pośpiechu dnia dzisiejszego zapominamy o sobie.

topik4433

12 lat temu

Pomysł z tym działem jak najbardziej trafiony 🙂 Portal szybko się rozwija i tym samym bardzo dbacie o wszystkich menopauzowiczów 🙂 Dziękujemy 🙂

klaryska

12 lat temu

Super sprawa, szczególnie informacja o tym jak wygląda badanie sama nieraz się zastanawiałam co to za badanie, jak się do niego przygotować, na pewno skorzystam.

gwolska

12 lat temu

Profilaktyka powinna być stosowana u człowieka od chwili jego narodzin tylko ludzie, mając zdrowie, nie szanują go. Im się wydaje, że jest ono dane do końca życia. Kiedy przychodzą choroby- zaczynamy się leczyć. Leczenie jest nie tylko uciążliwe ale również kosztowne.Działania profilaktyczne powinny być stosowane nie tylko wobec menopauzy ale również w każdej dziedzinie, która związana jest z naszym zdrowiem.

Zostaw komentarz